Zavrieť

Porady

Vyplatenie nemocenských dávok počas PN

Ahojte,
prosím o odpoveď :
Od 23.7.2015 som na PN, ktorá stále trvá. Doteraz mi od Soc. poisťovne neprišlo nemocenské. Neviete kedy posielajú dávky?
Ďakujem za odpoveď.
P. S. Som zamestnaná.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad odovzdala si zamestnávatelovi tzv. prechodku k 31.8.2015 ?
blenka Áno, odovzdala a tak isto už aj za september. Ďalej už rieši zamestnávateľ, či?
veronikasad ano, zamestnávatel mal prechodku odoslať do SP. Informuje sa priamo v SP (odd. dávok nem.poistenia), či prechodku obdržali
Katy a R nie nerieši - sama si to riešiš. Iba ak by bol ochotný - tak to spraví za teba!
veronikasad Náhradu príjmu za prvých 10 kal. dní ti vyplatil zamestnávatel ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    správne si už mala mať nemocenskú dávku vyplatenú 15.9. za august.
    Všetko si riadne a načas odovzdala? - aj potvrdenie o trvaní DPN (prechodku) si koncom augusta zaniesla do SP. Uviedla si správny účet na zadnú stranu ?
    Ak teraz pôjdeš zaniesť prechodku (za september) - tak si to všetko skontroluj.
    doplním:
    http://www.socpoist.sk/prava-a-povinnosti/1292s#Práva a povinnosti
    nie je povinnosťou zamestnávateľa odovzdávať "prechodku" na SP ... samozrejme, môže to spraviť, ak chce - ale mohlo sa stať, že to bolo neskoro?
    http://www.socpoist.sk/aktuality-pri...stnanec/60147c
    Naposledy upravil Katy a R : 01.10.15 at 08:42
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    blenka PN bola odovzdaná zamestnávateľovi na začiatku a taktiež "lístok na peniaze" som odovzdala zamestnávateľovi za júl, august a už aj za september. Ja som nič nenosila do SP, ved to ďalej rieši zamestnávateľ. A číslo účtu som na zadnej strane neuvádzala. Odovzdala som zamestnávateľovi a predpokladám, že on komunikuje so SP. Nikto mi ani nepovedal, že mám tam číslo účtu uvádzať.
    veronikasad aký spôsob výplaty si uviedla na druhej strane PN-ky, ktorú si na začiatku PN odovzdala zamestnávatelovi ? (hotovosť, alebo prevodom na účet ?)
    Katy a R doplnila som - ešte zopakujem - nie je to povinnosťou zamestnávateľa (sama si to ustriehni). ale doplatia ti to, keď bude všetko v poriadku.
    blenka Ja som tam neuviedla nič, ja som nevedela, že tam treba také niečo uvádzať. Odovzdala som zamestnávateľovi a predpokladala som, že teda oni ďalej riešia a keďže mi tam zjavne chýbal tento údaj o vyplatení, tak to teraz stojí a personalista u nás má vôbec nekontaktoval a ohľadom toho
    veronikasad zrejme to "stojí" na SP, ktorá nevie, kde ti má dávku poslať. Kontaktuj SP.
    Katy a R tak to dopadne, keď si nesplníš povinnosti - akože si to nevedela? - priamo na tlačive je napísané, čo všetko treba uviesť. . Zober to všetko a choď do SP - možno sa tam dohodneš aj na mimoriadnom výplatnom termíne? (normálne vyplácajú len 15-teho)
      zbaliť

    Vyplatenie nemocenských dávok počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.