Zavrieť

Porady

Čas vyplatenia nemocenských dávok

Dobrý deň,
prosím Vás vie mi niekto poradiť? Od 01.06.2010 som PN.(rizikové tehotenstvo). Doklad o dočasnej PN som zaslala do zamestnania a k poslednému júnu aj "lístok na peniaze" . Zo zamestnania mi peniaze za prvých 10 dní prišli na účet 09.07.2010 v obvyklom období vyplácania mzdy. Ale zo sociálnej poisťovne zatiaľ nič....Neviem či mám čakať, alebo sa niekde informovať. Ďakujem,...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Mala by si sa informovat, ci zamestnavatel postupil Tvoju PN socialnej poistovi i s potvrdenim o zarobku za posledny rok pred nastupom na PN, ak to zaslal neskoro, tak davky dostanes az v auguste, nakolko socialna poistovna spracovava PN do 5- dna v mesiaci, potom uz az k nasledujucemu mesiacu.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Sociálne dávky, či PN sa vypláca mesiac pozadu. Ak zamestnávateľ odovzdal všetky potrebné papiere na SP, mali by Ti prísť okolo 22-25 v mesiaci a to buď na účet /moja skúsenosť, že na účet chodia skôr/ alebo poštovou poukážkou.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    pabla Pozri príspevok
    Ďakujem za rady.... Ešte počkám...Keď nie, tak ak som dobre pochopila na budúci mesiac by mi prišla dávka za 2 mesiace (jún aj júl).
    Nezabudni však do konca mesiaca poslať doklad o trvaní PN svojmu zamestnávateľovi, aby tento doklad stihol poslat SP ešte pred ich uzávierkou (tá je myslím okolo 5.)

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Nuz ja by som sa aspon spytala zamestnavatela ci uz PN a podklady vobec poslal na SP po 10-tom dni je povinnost zamestnavatela poslat doklady na SP, aby si potom zasa necakala dalsi mesiac.

    pabla je offline (nepripojený) pabla

    pabla
    Ďakujem za rady.... Ešte počkám...Keď nie, tak ak som dobre pochopila na budúci mesiac by mi prišla dávka za 2 mesiace (jún aj júl).

    Čas vyplatenia nemocenských dávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.