Zavrieť

Porady

prečo nič nezaberá na suchý kašeľ

syn bol chorý ale kašel má aj mal predtým hnusný dráždivý veľmi suchý. Brali sme už všetko možné, od lekárky sirupy a kvapky, aj voľnopredajné, dávala som mu aj calcium, tablety na cumlanie, čaj s medom a citrónom na litre, vôbec nie je ten kašeľ lepšie. Keď začne kašlať nevie skončiť. Poraďte mi niečo , už som z toho zúfalá.
4 komentárov     zbaliť
evuš Kedy najviac kašle ? Koľko má rokov ??
abcd.kates 11rokov, a kašle vlastne skoro stále, ale myslím že poobede a k večeru viac
evuš Nemá náhodou paraziti ? Viem, znie to všelijako, ale keď nič nepomohlo...robila dr. aspoň test na chlamýdie ?
lujza.j http://zivot.cas.sk/clanok/13773/dra...-ist-o-alergiu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Bolo by treba znovu navštívit lekára a žiadať nech mu spravia kompletné vyšetrenia-kašeľ suchý dráždivý môže mať rôzne príčiny-nech ho doporučí k odborníkom pneumologovi,alergologovi/môže byť alergický na prach,roztoče... a prípadne i ORL vyšetrenie,nech mu odoberie krv či v organizme neprebieha zápalový proces
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    abcd.kates Áno asi to urobíme, ďakujem.
    buchač abcd.kates (Dnes 22:11) Áno asi to urobíme, ďakujem.
    ==========================

    NIE ASI - URČITE !

    Vnučka toto všetko absolvovala, nakoľko ani ATB nezaberali.
    Keďže má fasa pediatra, ja zasa známosti, tak to šlo šupom.
    Výsledok je alergia na určité oné.
    Liečenie (okrem lentiliek) je vzduch na chalupe, kde je teda festovnejší vzduch...ani v Tatrách taký nemajú.
    Anika61 Teraz čitam,že syn je alergik-bolo by vhodné povedať alergologovi,že kašle napriek liečbe...ináč môže to byť aj z toho Staloralu-sú to vlastne malé množstvá alergénu-môže sa jednať o nežiadúce účinky
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Na suchy kasel mne ucinkuje - nakrajana cibula s lyzicou medu, nechat odstat, ked sa vytvori tekutina davat si po lyzickach.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    možno....

    Syndróm dráždivého kašľa

    Suchý kašeľ bez vykašliavania. U alergikov môže byť prvým príznakom začínajúcej astmy bronchiale. Syndróm zatekania s HDC a prínosových dutín je charakterizovaný dráždivým kašľom a v neskorších štádiách i s vykašliavaním hlienu. Liečba je nutná odborníkom.

    http://www.pneumologia-smolka.sk/diagnozy.php
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    abcd.kates syn je alergik, chodíme na alergolog.vyšetrenia pravidelne, berie aj staloral - pod jazyk každé ráno , už 4.rok
    lujza.j tento kašel bol u mňa predskokan astmy...
    abcd.kates to vážne? neplašte ma :-(((((
    lujza.j neplaším ...ved s astmou ..ak by....sa dá normálne fungovať....
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    pri zápale pľúc som mala suchý kašeľ, nezaberali lieky, pomohla mi babská rada - je to nechutné ale pomáha - rozpustiť kúsok slepačieho tuku, nakvapkať do čaju (stačí menšia šálka) a vypiť čím teplejšie, odporúčam vyskúšať, mne to pomohlo
    lacotinka zohriate pivo - - aspoň na 25 stupňov
    ak sú aj mandle, asi 10 - 15 kvapiek čistého petroleja na kocku cukru
    Peggynka 03.10.15 19:40 odstránil(a) z Porady

    prečo nič nezaberá na suchý kašeľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.