Zavrieť

Porady

Musí sa do ročného zúčtovania prirátať dohoda o vykonaní práce?

Zdravím, trochu s predstihom, ale zamestnanec sa bol informovať ohľadom ročného zúčtovania. Pracoval u nás od januára do apríla na dohodu a od mája je už na zmluvu. Pýtal sa, či musí dať do ročného zúčtovania aj tú dohodu čo pracoval, či nemôže len priznať pracovný pomer a dohodu úplne vynechať. Ako to je dá sa vynechať tá dohoda? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príjem z dohody je zdanený preddavkovou daňou, preto musí byť zahrnutý do RZD alebo DP typu A aj v prípade, keby dohoda bola uzatvorená s iným zamestnávatelom ako má prac.zmluvu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zdaňovať bude celý príjem zo ZČ teda aj z dohody. prípadne aj iné a to aj napr. nepeňažné.

    Mzdárka a taká otázka? Hm.
    Mzdarka2 Tak ma zmiatol, že som si nebola istá. Ja som mu vravela, že musí všetko, ale začal ma tak motať a špekulovať. Tak som si to chcela na isto overiť
    veronikasad Ak si bude robiť DP sám, nech si tam dá čo chce - DU ho aj tak vyzve na základe predloženého Hlásenia od zamestnávatela.

    Musí sa do ročného zúčtovania prirátať dohoda o vykonaní práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.