Zavrieť

Porady

Vzájomné započítanie pohľadávok

Dá sa urobiť zmluva o vzájomnom započítani pohľadávok, ak su vystavené v rôznych menách?
Napr. ja mám pohľadávku v SK a druhá strana voči mne v CZK? Asi bude v tom chaos na oboch stranách kvôli kurzu, že? Máte s tým niekto skúsenosti?
Dík za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Suzanne je offline (nepripojený) Suzanne

    Suzanne
    Samozrejme,že sa to dá, záväzok v cudzej mene prepočítaš kurzom NBS platným v deň započítania a samozrejme,že tento prepočet na zápočet uvedieš.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    suzanne

    Ak mám voči ČR pohľadávku na 3000SKK a záväzok napr. 5000Kčx1,28=6400Sk, tak potom postupujem nasledovne?
    dnešný kurz 1,264
    3000Sk/1,264=2373,40Kč zostatok záväzku 2626,6Kč
    kurz.zisk = 37,95SK
    ČR oznámim že započítavam 2373,40Kč s pohladávkou 3000SK, oni si potom budú musieť tiež vypočítať ich kurzový rozdiel, nie?

    Suzanne je offline (nepripojený) Suzanne

    Suzanne
    Katty: presne tak, avšak ja počítam kurzový rozdiel až po celkovom dohradení záväzku.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Kurz.rozdiel by sa mal počítať už po čiast. úhrade, nie až na konci. V priebehu roka to až tak nevadí, len keď to ide cez rok. Náklad patrí do toho roku, kedy bola úhrada aj čiastočná.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Potrebujem spravit zápočet pohladávok a závazkov, ktoré sú vedené v EUR a CZK. Podla obch.zákonníka mám použit stredný devizový kurz /je to kurz NB, ktorý používame bežne pri prepočítavaní??? alebo iný???/.
    A ako to mám urobit prakticky napr. 200,-EUR a 5000 CZK?

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    apsgroup
    Potrebujem spravit zápočet pohladávok a závazkov, ktoré sú vedené v EUR a CZK. Podla obch.zákonníka mám použit stredný devizový kurz /je to kurz NB, ktorý používame bežne pri prepočítavaní??? alebo iný???/.
    A ako to mám urobit prakticky napr. 200,-EUR a 5000 CZK?
    Haló, je tu niekto kto poradí. Ďakujem.

    Vzájomné započítanie pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.