Zavrieť

Porady

Zdielanie xls zošita cez Internet.

Umiestnil som na server kde mame web stranku firmy subor.xlsx ,s tym , ze by sme ho si mohli viaceri cez internetove pripojenie zdielat . No subor sa tam otvorit neda. Existuje resenie ako moj zamer docielit ?
Naposledy upravil comodo : 15.10.15 at 11:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim si, ze len samotne ulozenie nestaci, musis mu dat aj opravnenia, aby bol "viditelny"
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Správne. A ešte doplním - okrem toho, aby bol viditeľný, musí mať povolenie na zdieľanie. Bez zdieľania s inými PC v sieti je tento súbor ako súkromný (len na čítanie).
    Kabaka123 tak tak...
    comodo No nejako sa mi to nedari. Ked kliknem na subor a chcem nastacit zdielanie , tak nabehne ponuka nastavenie zdielania pocitaca v sieti.Ani nevidim moznost ako ho nastavit ako viditleny. V podstate mi ani nejde o to aby to bol excel. Chcel som vytvorit jednoduchy zapisnik tak aby mohli externi pracovnici k danej veci pripisat poznamku bez toho aby to rozosielali mailom.
    Vlastne ani neviem kam ten subor umiestnujem. Mam FTP pristup niekam na server kde ma firma plateny webhosting a pocital som ze cez FTP tam budu vsetci pristupovat. Celkove sme tu vsetci z toho nejako malo znali : -)
    Kabaka123 a čo zdielané priečinky v pc?

    v win XP - C - Document and settings - All Users - Documents
    Zdielané dokumenty - Zdielané obrázky, hudba, video... toto nefunguje?

    máš zaškrtnutú možnosť?
    v xp - nástroje - možnosti priečinka - zobrazenie - použiť jednoduché zdielanie súborov (odporúča sa)?

    https://support.microsoft.com/sk-sk/kb/304040

    pozri
    Úroveň 5: Zdieľané v sieti (čítanie a zapisovanie)
    comodo mam win 7 , vo vlastnostiach suboru su zadane vsetky povolenia. Problem je v tom, ze ani ja sam ten subor neotvorim z toho servera a na to tam asi nemam dostah nastavit take nieco ako zdielanie priecinka. Budem to musiet vykoumat s niekym na pohovor.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    docs.google.com
    speadsheets
    Letko Môžu v tomto systéme dvaja naraz pracovať na jednom súbore alebo aspoň napíše tomu druhému, že je len na čítanie, pretože tento súbor je už otvorený?
    bodliak

    Zdielanie xls zošita cez Internet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.