Zavrieť

Porady

Najom apartmanu v mieste dodania sluzby - Danovo uznatelny naklad?

Chcel by som sa vas spytat ci mam ako zivnostnik (IT freelancer - zivnost registrovana na Slovensku) ktory vykonava vyvoj softveru v zahranici (miesto dodania sluzby je uvedene v kontrakte s klientom - Nemecko) narok zaradit si do nakladov sumu za najom apartmanu v mieste vykonavania prace? Ak ano staci ak je najomna zmluva vystavena na moje osobne meno alebo musi byt vystavena na moje obchodne meno, pripadne ICO?
3 komentárov     zbaliť
avalik Kde mas miesto podnikania? Pracujes len pre tohto jedneho odberatela? Ako dlho vykonavas prace v Nemecku? Je tvoj pobyt v Nemecku nevyhnutny? Nejde nahodou o zavislu pracu?
Maros37U 1.Miesto podnikania je Bratislava

2. Pracujem len pre jedneho odberatela - ale v kontrakte nemam ziadne obmedzenie tohto typu.

3. Dodavanie sluzieb zacne 1.Novembra -> zmluva je na 6 mesiacov

4.Pobyt v nemecku je nevyhnutny lebo mam v zmluve uvedene ze musim sediet u klienta - t.j. výkon práce je v priestoroch odberatela

5. Podla mojej znalosti definicie zavislej prace nejde o zavislu pracu lebo mozem pracovat aj pre ineho odberatela, nemam urceny presny pracovny cas iba hodinovu sadzbu ... ale tazko povedat
avalik (2) Závislá práca je práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, osobne zamestnancom pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, v pracovnom čase určenom zamestnávateľom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Najom apartmanu v mieste dodania sluzby - Danovo uznatelny naklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.