Zavrieť

Porady

Modra obrazovka na pocitaci

pokazil sa mi počitač a nahodilo mi tam modru obrazovku že windows sa vypol aby sa nepoškodil

Pokazil sa mi počitač ja keď ho zapnem vyzera to tak ako normalne zaČne sa načitavať windows; ale ked sa načita windows tak mi nahodi modru obrazovku a tam piše že sa vypol windows aby sa nepoškodil piše že mam preinštalovať hardver a softver a ja to neviem ked sa neda zapnuť pc prosim poradťe mi ďakujem.
Naposledy upravil lukasko15 : 15.10.15 at 12:16 Dôvod: je to vinddows xp a ako preinštalujem windows?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak je v záruke, treba zájsť k predajcovi. Ak už je po záruke, treba ho odniesť do servisu. Možno bude treba preinštalovať windows. Počítač máš stolový, alebo notebook?
    lukasko15 je to stolni pc je to vindows xp a ako bi som mohhol preinštalovať ten windows:?

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Lukasko
    problémov môže byť v tvojom PC viac. Máš tam WinXP, takže počítač už nebude nový, môže teda aj dosluhovať hardvér (niektorá časť počítača) alebo je komplet poškodený WindowsXP.
    Skús vybrať z PC harddisk - predtým PC vypni a úplne odpoj aj kábel zo zásuvky 230V. Spusti počítač a ak zostane spustený, nevypne sa, je možné že je len poškodený systém WindowsXP.
    Na to aby si inštaloval nové WinXP nepotrebuješ mať spustený Windows, inštaluje sa to pro spustení PC z originálneho bootovateľného inštalačného disku s operačným systémom WinXP. Na to ale musíš mať nastavené ako prvé bootovanie z CD mechaniky v BIOSe počítača.
    Ale tu je možných problémov viac a ty sa pravdepodobne v tomto nedostatočne orientuješ, mohol by si si spraviť väčšiu škodu. Skús si zavolať skúsenejšieho kamaráta či nezistí kde je problém a podľa výsledku sa rozhodni.
    Alebo PC zanes do servisu, nech sa na to pozrú a diagnostikujú závadu. Za to by si nemal veľa platiť. Podľa toho čo ti povedia, sa rozhodni čo s PC spravíš.
    Naposledy upravil Stevo5 : 16.10.15 at 09:43
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Z jeho popisu - pochybujem, že bude schopný toto urobiť. Keď dokonca ani nevie popísať, aký kód chyby BSoD vyhodí....
    Radšej servis. I keď XP-čká preinštalovať - ak nemá originál inštal DVD a nálepky s číslami.....
    Stevo5 tiež si to myslím, preto som doporučoval kamaráta a servis.
    misoft Rozumná pripomienka....
      zbaliť

    Modra obrazovka na pocitaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.