Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Suhlasim velmi podobne ....
    tebeco takze presne ako ja :-)
    lujza.j Ja som v tejto teme omylom....ale u nas sa v nejako SAPe robia vyplaty je to to iste?!ak je to ono tak horor....lebo ak je nieco zle alebo ak sa nieco neda tak to SAP....ano?!ci vyhovorky...
    tebeco cize rucne aj kontrolny vykaz, aj danove priznania .. lebo existuje DPH modul od SAP Slovensko, tak ci niekto ho nepouziva, ze ako to funguje. Lebo rucne v exceli robit napriklad dodatocny DP DPH je dost narocne :-) este otazka: pri uctovani mame 2 datume&: posting date and document date.. do document date davate datum vystavenia doslej faktury alebo prijatia ? do posting date davame datum, do ktorej periody to patri. Ale my mesacne uzatvarame priody, takze spatne uctovanie nie je mozne..
    ivka70 My KV DPH robime v SAPe, ale napriek tomu niektore veci nie su uctovane tak, aby ho ich KV DPH dobre zaradil, takze to doplnuju potom externe ... a az upraveny subor odosielaju na DU.
    tebeco a opravujes v SAPe alebo stiahnes xls tabulku ? ja si rucne vyrabam aj XML subor aby mi to nacitalo na DU. A ako robis KV v SAPe ?
    ivka70 KV v SAPe, exportujeme zo SAPu xml subor, ten doplnime, pripadne opravime a potom odosleme na DU
    99% urobi dobre, len to 1% maju uctovane inak ako to chape KV
    tebeco tak to super - lebo ja robim vsetko rucne. Mate ten DPH modul od slovenskeho SAPu alebo vam to upravoval niekto ini ? my totiz mame SAP od nasej zahranicnej matky..
    Gabi03 tiez mame od matky, slovensky DPH modul nam nedovolili, tak to robime asi podobne. posting date je datum uctovania, document date je datum dodania, co ide do KV a este mame tax report date, co ide do DPH...
    tebeco tak mi tax report date nemame. a document date davaju datum prijatia fa :-) co mi ide do KV a je to zle, lebo to ma byt datum vystavenia DFa posting date mi ide do DPH i KV
    ivka70 ale to sa da prestavit, ktory datum ma ist do KV DPH, riesi sa to v customizacii....
    tebeco u nas vsetky zasahy do SAPu robi materska firma a jednoducho s nimi nie je komunikacia :-( napriklad vobec mi neberie pociatocne stavy do Carryforward balance a nie a nie to opravit. Bude to sef riesit tak uvidime co spravi...
      zbaliť

    Účtuje niekto v SAPe ? Potrebovala by som poradit...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.