Zavrieť

Porady

očakávané obstaranie majetku

očakávám nákup majetku.. čiastku odhadujem.. potrebujem dostat do súvahy..
účtujem 042/323? alebo 326?

a keď viem presne, kolko bude, účtujem 042/383?

ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 16.10.15 at 07:41
ivka70 porizeni je co? obstaranie?
klerak áno, obstaranie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Obstaranie účtujeme cez účet obstarania, takže pri faktúre za HM je to 042/321.
    Len neviem prečo chceš účtovať odhad,(ten pri výnosoch, nákladoch) potom cez 326.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klerak ale faktúra eště nie.. iba odhad, za kolko faktúra bude.. tak 042/323?

    a pak máme kvalifikovaný odhad znalca.. takže vieme v podstate presnú čiastku.. lebo na základe toho odhadu sa bude fakturovať.. tak 042/326?
    klerak no a keď nemám faktúru? tak nemožem ist cez 321.. faktúra bude o 2 mesiace, ale kvoli transformácii podniku to potrebujem nasimulovať a nahodiť na 042 už teraz.. ide o nejaké očakávané hodnoty, alebo kvalifikovaný odhad odhacu..
    Tweety napísala som ako pri faktúre aj ako pri odhade, keď nie ešte nievyfakturované
    klerak a 326 aj keď vobec nepoznám presnú sumu? nemalo by tam ísť 323? viď http://www.ako-uctovat.sk/ucet.php?u...-rezervy&i=336

    lebo mám 2 prípady.. u jedného odhadujem.. a u druhého mám odhad znalca a čiastka fakturácie bude taká istá, ako odhad
      zbaliť

    očakávané obstaranie majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.