Zavrieť

Porady

Predaj nehnuteľnosti-súkromná osoba

Súkromná osoba kúpuje pozemky, postaví na nich domy a predáva ich - bez živnosti- je to v poriadku? /v daňovom priznaní tento príjem za predaj priznáva ako FO-súkr.osoba/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dašena O. Mne je to jasné že nie je, len klient mi tvrdí, že to ostatní účtovníci tak robia, tak potrebujem odborný názor, ďakujem
    ivka70 aki uctovnici? Co maju utovnici so sukromnou osobou predavajucou domy?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ono asi velmi zavisi od toho, kolko tych domov vlastne postavi a preda za rok.

    Lebo ak ja postavim jeden dom, kde by som chcela byvat a po jeho dostavani sa zmeni situacia a byvat tam uz nechcelm alebo nemozem, nikto ma nemoze nutit zalozit si zivnost na to, aby som dom predala.

    Cize otazne je, kedy sa to zacne povazovat za opakovanu zarobkovu cinnost, aby na to musela byt aspon zivnost.
    Dašena O. Nový klient mi tvrdí, že mu to účtovníčka dávala do príjmu ako súkromnej osobe, teda ako mimoriadný príjem, nie príjem zo živnosti, lebo takú činnosť nemá zaregistrovanú na živnosti, teraz to chce odo mňa, okrem toho má aj inú činnosť na živnosť, ja mu stále hovorím, že je to ale zlé-zlé, lebo tých domov je aj 5 za rok. Vraj robia aj iní, samozrejme že mu to nespravím, len mu potrebujem ukázať, že aj iní účtovníci majú nato taký istý názor ako ja. Ďakujem

    Predaj nehnuteľnosti-súkromná osoba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.