Zavrieť

Porady

Vyvoz

Pomoze mi niekto? Sme maloobchodná predajna ako postupujem v pripade ak si zakaznik kupi tovar kt. nasledne vyvezie mimo EU, nasledne mi donesie doklad o vyvoze ...mam mu vyplatit DPH cku a nasledne si to davam do dp akonahle mam doklad ...co potom s dokladom s RP kt. bol vystavený aj s DPH stornujem to? nemam s tym skusenost dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    minonka
    Pomoze mi niekto? Sme maloobchodná predajna ako postupujem v pripade ak si zakaznik kupi tovar kt. nasledne vyvezie mimo EU, nasledne mi donesie doklad o vyvoze ...mam mu vyplatit DPH cku a nasledne si to davam do dp akonahle mam doklad ...co potom s dokladom s RP kt. bol vystavený aj s DPH stornujem to? nemam s tym skusenost dakujem
    Možno tomu zle rozumiem, ale keď zakazník kúpi tovar, tak ten tovar už nie je Tvoj. A že zakáznik svoj tovar vyvezie, čo s tým máš Ty spoločné.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Je treba postupovať podľa § 59 a 60 zákona o DPH, potom je možné vrátiť DPH.

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Ahoj minonka,
    ja viem asi toľko, že ked doniesol človek potvrdenie o vývoze, vypísali sa údaje na predpísanom tlačive - vid zákon o DPH/príloha.Zároveň musíš mu DPH vrátiť v danej výške a doklad doložíš k evidencii DPH. Vydáš mu peniaze z ERP a poznačíš si to. V Dan. priznaní potom uvedieš v r. 27 ako vrátenie dane cestujúcim pri vývoze tovaru § 60.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Ahoj Minonka, ak sa neurazíš, myslím, že ustanovenia § 59 a 60 sú dosť polopatistické, to by som ich už musel citovať od slova do slova a to si ich prečítaš aj sama. Chcem ale upozorniť na jednu vec. Na vrátenie DPH podľa týchto ustanovení zákona je potrebné tlačivo, ktoré je k dispozícii na každom daňovom úrade, pozor toto tlačivo nie je prílohou súčasne platného zákona! Vzory tlačív uvedené v prílohách zákona slúžia na účely vrátenia dane podľa § 56 až 58, resp. podľa § 61 a 62 a netýkajú sa prípadu, ktorý popisuješ, ak som správne pochopil, v Tvojom prípade ide o zahraničného turistu, ktorý nakúpil vo vašom obchode. Rozhodne sa nestotožňujem s názorom, že predaný tovar už nie je Tvoj a že ak ho zákazník vyvezie, už to nie je Tvoj problém. Pokiaľ by som mal nejakú maloobchodnú predajňu ja, určite by som pri vchode alebo vo výklade výrazným spôsobom upozornil, že v mojom obchode je možné požadovať refundáciu DPH. Ten zákazník by sa určite po čase opäť vrátil do môjho obchodu, a keď to nebude on, pošle zákazníka iného. Pekný večer.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Z uvedeneho vyplava, ze ak ja napr. pojdem do Rakuska, nieco si kupim, vyveziem a
    potom sa vratim a budem si pytat vratenie DPH?

    Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

    som aká som ... Ludka M
    dph predsa nemozte vratit "obcanom" EU , musi byt "nie" obcanom EU , teda napr Ukrajinec , to bolo pred 1.májom ked ste mohli vrátit dph vsetkym zahranicnym zakaznikom .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.