Zavrieť

Porady

6 komentárov     zbaliť
avalik zákon si už čítala?
Gabika018 áno.. sú tam vymenované činnosti, na ktoré sa to vzťahuje... ale neviem "prenájom rohoží" zaradiť...
avalik musis si tuto cinnost vyhladat v SK NACE a porovnat cisla
Gabika018 že prenájom rohoží má svoje vlastné číslo a toto porovnám s tým zoznamom v zákone, áno? Vďaka
avalik ak ma prenajom rohozi svoje vlastne cislo tak ho porovnas s cislom sluzby v zakone ... ak tam takuto cinnost nenajdes na tak ju zaradis do niektorej velmi podobnej cinnosti, ktora ma v nazve skratku i. n. - najlepsie hladat vo vysvetlivkach k SK NACE - najdes na stranke Statistickeho uradu alebo aj tu na porade boli viackrat prilepene
Gabika018 Ďakujem.
a keď firma prenajíma napr. aj tie rohože aj autá?
tak sa to nejak delí, že za faktúry za autá pri prijímaní hotovosti musí mať reg. pokladnicu a za rohože nie? možno je to hlúpa otázka, ale ozaj neviem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    avalik prenájom je predaj tovaru?
    Nokerla jaaj, prepáč, Zrejme asi nie, ale overil by som si to na DÚ.

    Vzťahuje sa na firmu, ktorá prenajíma čistiace rohože zákon o používaní reg. pokladnice?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.