Zavrieť

Porady

dátum vzniku daňovej povinnosti

mám vydanú faktúru za prenájom za obdobie 10-12/2015, dátum vystavenia a dátum vzniku daňovej povinnosti mám 20.6.2015, splatnosť 20.9.2015, uhradili nám 29.9.2015
mala byť odvedená DPH z takejto faktúry v 6/2015 ?
Naposledy upravil psps : 22.10.15 at 07:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Samozrejme, že DPH mala byť odvedená v 06/2015.... nám niekedy zaplatia zákazníci aj po 3 mesiacoch, no my z OF musíme odviesť DPH vždy v tom mesiaci, v ktorom vznikla daňová povinnosť!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps tu nejde ani tak o splatnosť a zaplatenie faktúry, ale faktúra bola vystavená v júni a nájomné sa platilo za obdobie 10-12/2015, podľa mňa mala byť vystavená niekedy 4.Q.2015 - v tom období, ktorého sa to týka, ale máme to tak v zmluve, že platia pred začatím obdobia nájmu. Napadlo ma, ak je to takto, že či sa pôvodná vystavená faktúra v júni neberie ako proforma a mali sme vystaviť ostrú faktúru v deň zaplatenie teda 29.9. a vtedy aj odviesť DPH ?
    evuš Ak je v zmluve uvedené, že fa bude vystavená pred začatím obdobia nájmu, tak je to ok...mala ísť do 06/2015 ....nám fakturujú nájom vždy ku koncu mesiaca..čiže za január vystavia FA 31.1., atď..záleží od zmluvy
    psps Ďakujem
      zbaliť

    dátum vzniku daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.