Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky počas dlhodobej PN

Zamestananec bol PN od 20. 01. 2015 do 30. 09. 2015. Dovolenku mu mám krátiť alebo má nárok na dovolenku len za odpracované dni. Mám ku krátiť dovolenku o 8 dní alebo má nárok na dovolenku ak bude robiť do 31.12.2015 len 6 dní. Ďakuejm za pomoc
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A co robi od 30.9., ked do konca roka odpracuje len 6 dni?
mzdarka renca mxslím si, že mala na mysli tých 6 dní ako počet dní krátenia D.
Majulienka24 asi som sa zle vyjadrila. Nemyslela som, že odrobí 6 dní, ale že bude mať nárok na dovolenku len 6 dní. Blbo som to napísala. Ospravedlňujem sa.
veronikasad ako si ten nárok vypočítala ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na D budeš krátiť o dni na DPN, spočítaj si dni na PN. Prvých 100 krátiš o 1/12 a každých daľších 21 dní zas o 1/12 z ročného nároku. Samozrejme za predpokladu, že odpracuje aspon 60 dní.
    Naposledy upravil Tweety : 26.10.15 at 13:32
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Majulienka24 Mám mu zrátať všetky dni ktoré bol na PN alebo len pracovné. Radšej sa pýtam, aby som to dobre spravila. Ďakujem za radu.
    Tweety len pracovné dní so sviatkami
    Majulienka24 Ďakujem
      zbaliť

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    pri dovolenkovom ročnom nároku 20 dní/rok krátiš o 4/12 = 6,5 dňa, ak som dobre počítala.

    pri dovolenkovom ročnom nároku 25 dní/rok krátiš o 4/12 = 8 dní

    toto platí za predpokladu, ak odpracuje celkom 60 dní v roku 2015.

    § 109
    Krátenie dovolenky

    (1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu

    d) dôležitých osobných prekážok v práci podľa § 141 ods. 1 a ods. 3 písm. c).
    Naposledy upravil mzdarka renca : 26.10.15 at 14:23
    Majulienka24 Ďakujem za odpoveď aj za výpočet. Vidím, že som to aj ja dobre vypočítala tiež mi to vyšlo 8 dní, keďže má nárok na dovolenku za rok 25 dní. Ešte raz ďakujem

    Krátenie dovolenky počas dlhodobej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.