Zavrieť

Porady

Fond pracovného času

Aký fond mám odpracovať v septembri,keď som mesačne odmeňovaný zamestnanec? Myslím že 20,ale zamemestnávateľ mi tvrdí že 22,vraj pre mňa su 2 št.sviatky bežné pracovné dni.Nedostala som ani príplatok,ani náhradné voľno.
Naposledy upravil 11zuzik11 : 28.10.15 at 18:27
4 komentárov     zbaliť
avalik Pracovala si pocas sviatkov?
11zuzik11 ano, odrobila som obidva sviatky, teda 22dni, ale zaplatili mi len 20 dni bez priplatku.
ivka70 Mas nerovnomerne rozlozeny pracovny cas?
11zuzik11 nie, mam jednosmennu prevadzku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    POLOPATISTICKY:


    11zuzik11 (Dnes 11:40) ďakujem, ale mám nárok na náhradné voľno? Stále mi nie jasné kolko dni som mala odpracovat, kolko je fond za september.

    Pri mesačnej mzde pracovný fond 20 dní + 2 sviatky znamená, že odpracuješ 20 pracovných dní a 2 sviatky budeš doma: vtedy máš vyplatenú celú mesačnú mzdu

    Ak odpracuješ aj tie 2 sviatky, máš nárok na PRÍPLATOK za prácu vo sviatok - vtedy máš vyššiu mzdu, ako dohodnutá mesačná mzda.

    11zuzik11 (Dnes 11:21) ano, odrobila som obidva sviatky, teda 22dni, ale zaplatili mi len 20 dni bez priplatku.

    Ak si teda odrobila 22 dní, máš nárok na dohodnutú mesačnú mzdu + príplatok za 2 sviatky.

    .... alebo po vzájomnej dohode so zamestnávateľom sa dohodnete na čerpaní náhradného voľna, t.j. 2 dni "neprídeš do roboty" ale máš platený celý mesiac.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    11zuzik11 (Dnes 11:21) ano, odrobila som obidva sviatky, teda 22dni, ale zaplatili mi len 20 dni bez priplatku.

    Ak si tie sviatky odpracovala, máš nárok aj na náhradu mzdy § 122
    Mzda a náhrada mzdy za sviatok
    (1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.
    (2) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu vo sviatok, patrí zamestnancovi za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. V tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce vo sviatok, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1. Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa čas čerpania náhradného voľna za prácu vo sviatok považuje za odpracovaný čas, za ktorý mu patrí mzda; tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za čas čerpania náhradného voľna za prácu vo sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa štvrtej vety.
    (3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    11zuzik11 ďakujem, ale mám nárok na náhradné voľno? Stále mi nie jasné kolko dni som mala odpracovat, kolko je fond za september.
    Tweety buď NV alebo náhradu
    ivka70 Mas narok bud na priplatok za pracu vo sviatok alebo na nahradne volno.
    Fond je 22 dni, pricom 2 dni sviatkov - ak nepracujes, dostanes nahradu mzdy za sviatok a ak pracujes, tak pripalatok za pracu vo sviatok.
      zbaliť

    Fond pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.