Zavrieť

Porady

Zmena miesta vykonu prace, vypoved, dochodca

Dobry den, mama /dochodca/ pracuje v skolskej jedalni. V zmluve na dobu urcitu ma uvedene miesto vykonu prace. Teraz vsak ju prelozili do inej jedalne bez toho, aby jej napisali dodatok k PZ. Moze dat vypoved z dovodu preradenia na inu prevadzku? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To nie je dovod na vypoved, ale je to pracovna cesta, kazdy den, kedze pracuje mimo miesta vykonu prace v pracovnej zmluve.
    Nevyplatenie cestovnych nahrad a stravneho na pracovnej ceste, ktora musi vbyt ale vyuctovana a na ktoru musi byt prikaz, uz dovodom na okamzite skoncenie PP je.

    Vypoved (s vypovednou dobou) mzoe dat mama aj bez udania dovodu.
    Otazka je, ako sa dozvedela, ze ma ist do inej prevadzky?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dana Bachorova Jednoducho jej rano povedali, ze od zajtra pojde na tu a tu prevadzku a tam bude odteraz robit. Ide o to, ze by najradsej odtial odisla, kedze tam nechce byt. Zmluvu ma na dobu urcitu, a nechce, aby ju tam drzali, ci mozem pouzit paragraf na zmenu vykonu prace, bez toho, ze by to mala pisomne.
    ivka70 Moze odmietnut nastupit na ine miesto ,nech ziada prikaz na pracu inde pisomne.
    Dana Bachorova lenze ona tam uz druhy den na novej prevadzke robi, kedze nevedela, ze to ma ziadat pisomne. Preto radsej chce odist uplne
      zbaliť

    Zmena miesta vykonu prace, vypoved, dochodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.