Zavrieť

Porady

neodoslaný balík v správny čas

dobrý den,predávam na bazári,no teraz sme mali doma nejaké rodinné problémy a kvoli tomu som neodoslala balík tak skoro ako som mala balík mal hodnotu 15 eur,pani sa mi vyhráža že na mna podá trestné oznámenie ,je to možné? prípadne čo mi hrozí? balík je už odoslaný
jslancik bolo to vopred zaplatené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    ked je balík odoslaný, nehrozí ti vôbec nič...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čo to znamená, že si ho neodoslala tak, ako si mala? Koľko si meškala? Mesiac? pol roka? Rok?

    Pani sa len zbytočne vyhráža. Žiadne trestné oznámenie podávať nebude.

    A ty nabudúce aspoň napíš, že budeš meškať s odoslaním balíka. Mňa by si tiež naštvala, keby som čakal na balík mesiac.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Pokial si balik odoslala a neboli ste pisomne dohodnute na datume odoslania tak sa ukludni a nabuduce nebud za "kravu" a posli to nacas - 5 minut cesta na postu nestoji za to byt "neseriozna".

    Aj keby ste bolo dohodnute na tom - ze to posles hned a poslala by si neskor, okrem "moralnej" roviny je to nezpredmetne. Dolezite ze si to poslala. V jej ociach budes aj tak neseriozna (co aj si).

    Pre trestnost cinu sa vyzaduje úmysel a okrem ineho aj vyska skody co v tomto pripade nespada pod trestny cin a ak si balik odoslala nepojde ani o priestupok ani o ziadne obohatenie. Ide iba o nedodrzanie lehoty ktore vsak asi nemate nikde medzi sebou pisomne upravene.

    Kazdy ma pravo podat oznamenie nasvedcujuce tomu ze bol spachany priestupk, trestny cin alebo iny spravny delikt. Co s tym bude dalej rozhodne "organ" PZ.
    lujza.j § 50
    Priestupky proti majetku
    (1) Priestupku sa dopustí ten, kto úmyselne spôsobí škodu na cudzom majetku krádežou, spreneverou, podvodom alebo zničením alebo poškodením veci z takého majetku, alebo sa o takéto konanie pokúsi.
    (2) Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 331 eur.

    úmysel...aj pri priestupku....
    dmc vies tu preukazat umysel ?

    Mne pri posudzovani skutkov nemusis vysvetlovat trestnost, zavinenie, naplnenie vsetkych znakov, objekt, objekt. stranku, subjekt, subjekt. stranku, vek.........

    ...pri priestupku sa vyzaduje nedbanlivostne zavinenie pokial zakon (ako v tomto pripade) neurcuje ze je potrebne umyselne zavinenie.

    Opacne - pri trestnom cine sa vyzaduje umyselne zavinenie - pokial zakon vyslovene nestanovuje ze postacuje pre strestnost cinu zavinenie nedbanlivostne......

    Pri priestupku proti majetku sa vyzaduje umyselne konanie. To sa musi najskor preukazat co v popise od tazatela ja nevidim.

    ..ale hold... poskodena ho mozno preukazat vie

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ti ona zaplatila a ty neposles, moze podat trestne oznamenie za neopravnene obohatenie.
    Ved podvodnikov na bazaroch je viac nez dost. Tak sa jej necuduj.
    a nabuduce napriek problemom si daj robotu aspon poslat informaciu, ze balik bude odoslany neskor. Nerobi ti to takto dobre meno.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik trestné oznámenie pre 15eur?
    sarahveresova1127 je to možné?
    ivka70 Podat trestne oznamenie moze .... zvykne to policia potom postupit miestnemu uradu ako priestupok .... ale podat moze a najma, ak takych podani pride viac .....
    jslancik ja ti poviem, čo s tým zvykne polícia spraviť a práve to využívajú drobní internetoví podvodníci.
      zbaliť

    neodoslaný balík v správny čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.