Zavrieť

Porady

Ráta sa dozor na chodbe vychovávateľke do úväzku?

Som vychovávateľka a kedže svoj úväzok si doplňam učením výchov na 1.stupni, tak počas dopoludňajšieho vyučovania mám aj jeden deň v týždni dozor na chodbe, tak ako učiteľky. Potom aj dozor v jedálni. Popoludní odchádzam do ŠKD. Chcem sa opýtať či sa mi nemá rátať dozor na chodbe a v jedálni do uväzku. Vraj na malotriedných školách sa to takto robí a že ak nemám rannú službu tak preto mám jeden deň v týždni dozor na chodbe . Lenže viem, že ranné služby sa do úväzku vychovávateľke rátajú a mne sa dozor na chodbe a v jedálni do úväzku neráta.
Preto by som sa chcela opýtať ako to vlastne podľa zákona je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    vychoška Nájdem to podľa zákona, lebo takto vykonávam dozor už asi 5. rok a riaditeľka mi ho do pracovnej doby nezarátava...odmieta mi ho zarátať, apeluje na to, že ani učiteľky nemajú dozor v pracovnej dobe.
    vychoška je to niekde podla zákona? Lebo dozor vykonávam už asi 5.rok a riaditelka mi ho odmieta zaplatiť. Pretože ani učitelky nemajú platený dozor. Neviem ako sa mám brániť, robím tak niekolko hodín mesačne zadarmo:-(... Prajem pekný večer a dakujem za odpoved

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dozor patrí medzi "ostatné činností súvisiace s priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou".


    317/2009
    §3
    (3) Priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou sa rozumie priama vyučovacia činnosť, ktorou sa uskutočňuje školský vzdelávací program alebo program kontinuálneho vzdelávania, a priama výchovná činnosť, ktorou sa uskutočňuje výchovný program, vykonávané pedagogickým zamestnancom.
    (4) Rozsah, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonáva priamu vyučovaciu činnosť a priamu výchovnú činnosť (ďalej len „základný úväzok“), a podrobnosti s ním súvisiace ustanoví vláda Slovenskej republiky nariadením vlády Slovenskej republiky. Riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia (ďalej len „riaditeľ“) určí týždenný rozsah hodín priamej výchovno-vzdelávacej činnosti pedagogickému zamestnancovi (ďalej len „úväzok“) najviac na obdobie školského roka; v zariadeniach s celoročnou prevádzkou alebo nepretržitou prevádzkou riaditeľ určí úväzok pedagogickému zamestnancovi najviac na obdobie kalendárneho roka.
    (5) Hodina priamej výchovno-vzdelávacej činnosti prevyšujúca základný úväzok pedagogického zamestnanca sa považuje za jednu hodinu práce nadčas.8)
    (6) Týždenný pracovný čas pedagogického zamestnanca tvorí čas, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonáva priamu výchovno-vzdelávaciu činnosť, a čas, v ktorom pedagogický zamestnanec vykonáva ostatné činnosti súvisiace s jeho priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou. Riaditeľ môže povoliť pedagogickému zamestnancovi vykonávanie ostatných činností súvisiacich s priamou výchovno-vzdelávacou činnosťou a ďalším vzdelávaním aj mimo pracoviska za podmienok ustanovených v pracovnom poriadku školy alebo školského zariadenia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vychoška Teda ráta sa dozor, ktorý vykonáva vychovávateľka na chodbe alebo v jedalni do pracovnej doby? Tento § platí aj pre učiteľov alebo iba pre vychovávateľov? Pretože inak nechápem prečo mi ho riaditeľka odmieta zahrnúť do pracovnej doby.
    avalik Rata sa do tyzdenneho pracovneho casu - ved musite mat v pracovnom poriadku uvedene od kedy do kedy je pracovna doba. Nepises ci mas povolene nejake hodiny "odpracovat" mimo pracoviska - doma.

    Citovane plati pre tych, ktori su tam uvedeni - pedagogicki zamestnanci ... su ucitelia a vychovavatelia pedagogicki zamestnanci?
    vychoška Týždenný úväzok vychovávateľky je 27 hodí - v škole, ja si úväzok dopĺňam vyučovaním výchov na 1.stupni, ale dozor na chodbe a v jedálni mi riaditeľka do úväzku neráta, ten vykonávam už asi 5. rok ako dobrý skutok :-). Prácu na doma si zapisujem vtedy, ak čas trávený v škole je menej ako 8 hodín denne...Ako mám riaditeľke povedať , že do môjho úväzku sa ráta aj dozor? Každý rok sa pritom pochytíme a ja nakoniec ustúpim.
      zbaliť

    Ráta sa dozor na chodbe vychovávateľke do úväzku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.