Zavrieť

Porady

Farba zubného mostíka

Ahojte, dávam si robiť celokeramický mostík na horná zuby ( 12 ks, neskôr aj na spodné ) z estetických dôvodov. Včera mi nasadili provizórny mostík vo farbe A1 a tu nastáva môj problém, pretože ja vidím túto farbu mierne nažltlú. Predstavujem si krásnu bielu farbu, no v ambulancii mi tvrdia, že toto je najsvetlejší odtieň spolu s B1. ktorý sa mi zase zdá našedlý.... Nejde o lacnú záležitosť, máte niekto skúsenosti a poradíte mi, vopred vrelá vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Skús sa skontaktovať zo zubným technikom,ktorý zubné náhrady robí aké sú možnosti i materiály a snáď sa ti podarí vybrať si ten ''svoj''odtieň.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    otázka práveže technik mi tvrdí, že najsvetlejší materiál je a1 alebo b1, no podľa mňa to nie je pekne biele....
    Anika61 Nuž tak potom určite si nedávaj odtieň do žlta-ja som mala taký mostík a vyzeralo to otrasne:-) :-) :-)
    Mária27 A1 je skutočne najsvetlejší odtieň. Odporúčaqm na predné zuby, ktoré vždy vidno, vzadu A2. Reálne použité - korunky.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Farby mostikov su prisposobene prirodzenej farbe zubov, ked sa napajaju na vlastne zuby, vybera sa farba najblizsia farbe zubnej skloviny. Tato prirodzena farba nikdy nie je oslnivo ziariva biela. Vzdy ide o bielu do smotanova, zlta ci seda. A taka cista biela farba by, podla mna, posobila na vsetkych zuboch velmi neprirodzene.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    otázka ďakujem Ivka, uvítala by som keby mi mohol niekto konkrétne uviesť akú farbu si dal a ako chrup pôsobí
    ivka70 ja som si na mostik dala tu, ktora presne sadla na farbu mojich zubov, mam mostik len vlavo hore, cize najviditelnejsie zuby mas svoje ......
    len neviem, co ti pomoze vediet, ze Janko Mrkvicka si dal farbu B8 ....
    Gabi03 moja mama si dávala už celé umelé zuby a vybrala si najbelejší odtien (označenie netuším).. odhovárala ju technicka, ze to bude velmi svietit... aj trochu svietilo, ale dalo sa zvyknut a samozrejme aj tie zuby dostali "patinu" po kave, cigaretach a vsetkom, co da do ust...
      zbaliť

    Farba zubného mostíka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.