Zavrieť

Porady

Ako spravne zadat vsetky podmienky do Riesitela (Solver)?

Caute,
prosim o radu, ci vyplnam nieco zle, ako by to malo byt, ...?
V prilozenom subore je 226 skladov, ich rozloha v SQM a pocet zakaznikov. A potreboval by som z tohto zoznamu 226 skladov vyclenit presne 9 skladov, ktorych sucet rozlohy je 8233 a sucet zakaznikov 103756.
Solver mi aj dal riesenia, ale len do momentu, kym som pocet toho ktoreho skladu, ktory ma vybrat, neobmedzil len na cele cisla (cez pomienku Integer). Kedze to moze byt len 0, alebo 1. Vopred dik za akukolvek pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Štandardný Excel Riešiteľ (2010/13) má limit premenných buniek 200 a obmedzovačov 100.

    Nemám k dispozícii Pro verziu (www.solver.com ), tak som príklad obmedzil na počet riadkov a aby som otestoval i „dopočítanie sa do konca“ i cieľovú hodnotu.
    Miesto „Integer“ som použil „Bin“ a „Simplex LP algoritmus“. Výpočet trvá oveľa dlhšie ako „Evolučný algoritmus“ ale dal riešenie.

    P.
    Krivi Cau,
    tak ja som to skusal podla tvojho odporucania aj cez Solver Pro, ktory nema obmedzenia, ale po 2 hodinach, co sa trapil a na nic neprisiel, som to vypol. Tak neviem, ci som mal byt len dalej trpezlivy, hm?
    V kazdom pripade vdaka za snahu a cas.

    Ako spravne zadat vsetky podmienky do Riesitela (Solver)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.