Zavrieť

Porady

Ako spravne zauctovat?

uplne normalna uponahlana matka 3dcer ...viac
Vyrobca okien dava tieto montovat inej firme, ktora mu tieto prace vyfakturuje. Ale vyrobca fakturuje odberatelovi vyrobky a osobitne vycisli montaz. Je spravne dat trzby za vyrobky na 601 a montaz na 602?
A fa od mont.firmy na 518. Je to spravne?
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

kamaratka
Vyrobca okien dava tieto montovat inej firme, ktora mu tieto prace vyfakturuje. Ale vyrobca fakturuje odberatelovi vyrobky a osobitne vycisli montaz. Je spravne dat trzby za vyrobky na 601 a montaz na 602?
A fa od mont.firmy na 518. Je to spravne?
Môj názor je, že uvažuješ správne.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

mne sa to tiez zda spravne
0 0
kamaratka kamaratka

kamaratka je offline (nepripojený) kamaratka

uplne normalna uponahlana matka 3dcer ...viac
ale ked sa uctuje vsetko na 601 to asi spravne nie je vsak?
kontrolujem totiz rok 2003, pretoze mam ohlasenu dan.kontrolu a nasla som zauctovane
aj vyrobky aj montaz na 601. a to bola este dph 14 a 20%. ked boli vyrobky montazou
tak to bolo 14% a samotne vyrobky s 20% dph. a to si asi na toto idu posvietit.
mam to prerobit, poradite prosim
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

mne sa tusim raz stalo, ze som mala vyrobok aj s montazou v kope, dala som to ako cenu tovaru a montaz tu cenu navysila. aj ked neviem ci to je stopercentne spravne, ale dala som si to na 501. mozno ked budes tvrdo diskutovat, tak by si to mala prezit aj tak, ked uz mas nahlasenu kontrolu ti zmeny v ucte nebudu brane do uvahy (pokial ich nespravis tak, ze na to nepridu hihi)
0 0
kamaratka kamaratka

kamaratka je offline (nepripojený) kamaratka

uplne normalna uponahlana matka 3dcer ...viac
no ved to,urobit tak aby nezbadali alebo nechat tak......?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

vy to vyrabate? vies, mohla by si sa ohanat tym, ze vyroba a montaz sa vykreslili do celkovej ceny tovaru a dala si to na 601. ze pre vas to bol tovar, zalezi co montujete, keby to bol stacionarny zeriav vo vyrobnej hale, tak si odovzdala zeriav ako taky a kedze montaz bola nutna, aby zeriav mal vyznam, dala si to do hodnoty tovaru - zeriavu. ak vies kam tym mierim
uz s tym totizto nepohnes bez toho, aby to nezbadali, tak len hladaj rozumne argumenty preco to tak je a musis ich presvedcit
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kamaratka
no ved to,urobit tak aby nezbadali alebo nechat tak......?
Ja by som to neprerábala, radšej by som urobila smernicu k takýmto faktúram, že z dôvodu vlastného zistenia zisku na výrobkoch to bolo faktúrované zvlášť cena a zvlášť montáž, a pri montáži je účtovaná DPH 14%. Ale to malo byť potom na 602! No skús urobiť nejaký takýto pokec a musíš len rozprávať,rozprávať,rozprávať,rozprávať,ro zprávať,rozprávať,rozprávať,....
až ich úplne zmagoríš!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Smernica a potom ukecať.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

kamaratka
ale ked sa uctuje vsetko na 601 to asi spravne nie je vsak?
kontrolujem totiz rok 2003, pretoze mam ohlasenu dan.kontrolu a nasla som zauctovane
aj vyrobky aj montaz na 601. a to bola este dph 14 a 20%. ked boli vyrobky montazou
tak to bolo 14% a samotne vyrobky s 20% dph. a to si asi na toto idu posvietit.
mam to prerobit, poradite prosim
Prečo si myslíš, že si idú práve na toto posvietiť. Ak ste priznali všetky tržby a DPH ste odviedli, tak si myslím, že sa zbyočne stresuješ. Všetko sa dá predsa vysvetliť. Držím palce!
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Dodrý deň,

prosím Vás o názor na akú 6 mám zaúčtovať predaj odpísaného úžitkového automobilu.

s pozdravom
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Alllena
Dodrý deň,

prosím Vás o názor na akú 6 mám zaúčtovať predaj odpísaného úžitkového automobilu.

s pozdravom
.......641
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Paula
.......641
tá moja otázka bola taká onaká tento úžikový automobil nebol zaradení na 022 ,lebo bol leasingovaný a potom v čiastke 1900,- v nákladoch a eviduje sa už 2 roky ako krátkodobý majetok
aj tak 641?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

My tiež robíme dodávky a montáž a dávame to všetko na 602.Tiež som nevedela či je to O.K. ale z Poradcu mi napísali to isté.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Alllena
tá moja otázka bola taká onaká tento úžikový automobil nebol zaradení na 022 ,lebo bol leasingovaný a potom v čiastke 1900,- v nákladoch a eviduje sa už 2 roky ako krátkodobý majetok
aj tak 641?
mám použiť 641?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dala som súhlas, použiješ 641.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Tweety
Dala som súhlas, použiješ 641.
ďakujem rada som ťa videla
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alllena
ďakujem rada som ťa videla
Rada som pomohla rozriešiť dilemu .
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Tweety
Rada som pomohla rozriešiť dilemu .
no asi keby som Vás poraďákov- kamarátov nemala tak by som to dala na 641 ale je fajn,keď ti niekto niekedy povie že áno niekedy si proste myslím,že som vymetená a potom ten súhlas je veľmi OK
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alllena
no asi keby som Vás poraďákov- kamarátov nemala tak by som to dala na 641 ale je fajn,keď ti niekto niekedy povie že áno niekedy si proste myslím,že som vymetená a potom ten súhlas je veľmi OK
a načo by boli priatelia? Sú predsa na pomoc.
0 0
Šípková Šípková

Šípková je offline (nepripojený) Šípková

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, ako správne zaúčtovať dobropis.
Ide o takýto prípad. Sme predajňa mobilných telefónov. Telefón stojí napr. 6000,- Sk. Keďže je v akcii, predávame ho za 3990,- s viazanosťou na dva roky. Zvyšok sumy 2010,- Sk nám zaplatí firma, od ktorej telefóny kupujeme. (Samozrejme až keď sa telefón predá). Čiže my sme vystavili faktúru na 2010,- Sk a zaúčtovali 311/604. Lenže predávajúca firma zmenila fakturáciu tak, že my nevystavujeme faktúry, ale oni nám posielajú dobropisy a tie nám potom uhrádzajú. Čiže je to naša pohľadávka. Účtovanie do došlých faktúr mínusom asi nie je správne, pretože je to náš výnos. Mám dobropisy účtovať ako interný doklad a následne účtovať ako výnos 315/604?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať