Zavrieť

Porady

Po zapnutí notebooku nabehne bios.

Dobrý deň. Chcel by som sa vás opítať, či by ste mi nevedeli poradit. Ako náhle zapnem notebook (ASUS X55U) tak mi nabehne BIOS a keď ho vypnem tak nabehne znova a nič sa nedá robiť. Vopred Ďakujem.
7 komentárov     zbaliť
misoft V podstate - vždy po zapnutí BIOS nabieha ako prvý!
Nepopísal si však, čo sa ďalej deje. Nejaké príznaky, hlásenia a pod.
PaskoVlogSK Ja zapnem NTB a nabehne mi bios. Ked z neho odídem tak sa restartuje PC a nabehne znova. Dal som aj povodne nastavenia ale stale vibieha len bios a do windowsu sa nedostanem.
misoft Keď si v BIOSe - skontroluj, či je v ňom viditeľný HDD. Pretože sa mi zdá - nevie, odkiaľ bootovať. Ako keby nemal HDD. Karta Main. Tam by sa mali zobraziť pripojené média.
PaskoVlogSK V karte Main mi ukazuje len verziu BIOSu a Procesor a RAM. Ale našiel som to v Advanced a ukazuje mi HDD aj DVD. Skúšal som aj nainštalovať Windwos XP ale nebere mi CD.
misoft http://www.canbike.org/information-t...-dvd-x55u.html
Aký BIOS? UEFI? Skontroluj, ak nejde inštalovať, tak prepnúť na Legacy Bios. Možno pomôže...
PaskoVlogSK Nie. Ja mám Aptio a Legacy Bios tam nie je. Skúšam dať Windows na Flashku a skúsim to.
misoft Nejaké návody: http://superuser.com/questions/56160...-an-aptio-bios
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    PaskoVlogSK Skúšal som a stále nič.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no tak ti už ostáva iba zavolať si dakoho naživo.

    Mimochodom, čo to znamená: opítať? si vloger z čias, keď sa hovorilo štúrovčinou? Sa nedivím, že sa s tebou nechce kamarátiť tvoj nortbuk.

    Po zapnutí notebooku nabehne bios.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.