Zavrieť

Porady

Je možné odstúpiť z s.r.o. bez súhlasu spoločníka?

Zdravím,

môj spoločník mi robí len problémy. Zámerne oddiaľuje dodanie služieb, robí zlé meno spoločnosti a ďalšie veci, ktoré nechcem písať, lebo mám neskutočne nervy.

Chcem sa Vás spýtať, či je možné, aby som odstúpil z našej s.r.o. bez súhlasu spoločníka. Alebo nejako to urobiť, aby som s tou sro nemal už nič spoločné.
Vyjadril sa, že on našu sro zrušiť nechce, a tiež nedovoli ani, aby som ju opustil. V sro sme obaja spoločníkmi a môžeme konať v mene spoločnosti, každý samostatne.

prosím Vás pomôžte mi lebo som už zúfalý.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    najskôr pozri, či máte toto riešené v spoločenskej zmluve. Zrejme budú dve veci - si aj konateľ aj spolumajiteľ. Konateľstva sa vzdať môžeš. S obchodným podielom to asi bude zložitejšie. Ten buď predáš, alebo daruješ. Len to treba kontrolovať so spoločenskou zmluvou, treba tam asi suhlas valnej hromady. A ked ste dvaja a mate rovnake hlasovacie právo, tak to bude možno aj patová situácia. Jediné krajné riešenie potom bude súd. Ale to predbieham, skontroluj, čo je v spoločenskej zmluve

    Je možné odstúpiť z s.r.o. bez súhlasu spoločníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.