Zavrieť

Porady

Ako vyrovnať neoprávnene zaúčtovanú došlú faktúru?

Klient doniesol faktúru v apríli, faktúra bola zaúčtovaná, uplatnený odpočet, uhradená v máji. V septembri sa platba vrátila na účet a zistila som, že to bol len návrh faktúry a nemal byť zaúčtovaný ani uhradený. Na výkon bola vystavená úplne iná faktúra. Čo s tým teraz, dodávateľ mi nedá dobropis ani nič, lebo on v skutočnosti faktúru nevydal, nemá ju ani v účte. Nemá k čomu mi dať dobropis.
veronikasad Definuj "návrh faktúry" ... Splňala všetky náležitosti pre uplatnenie nároku na odpočítanie dane ?
PETRPAN1 Áno spĺňala všetko, čo má. S dodávateľom spolupracujú tak, že dodávateľ vystaví faktúru, môj klient ako odberateľ mu ju odobrí alebo niečo namieta a až ked sa dohodnú na správnosti, tak mi klient donesie faktúru. Sú to malé jednoosobové sro, väčšinu vecí si zabezpečujú sami konatelia a tak ako je to pre nich najvhodnejšie. Je to úplne iné ako vo väčších sro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Dalsia haluz panov podnikatelov. Vystavia fakturu ale potom tvrdia, ze ono to faktura nie je, to bol len taky navrh...
    Takze: alebo to bola faktura a toho sa drzime. Teda bola riadne zauctovana a dodavatel nam ju teraz stornuje. Nedobropisuje, stornuje.
    Alebo si priznamena chybu a opravime uctovny zapis, ktory bol mylny, a nespravny. Kedze neexisuje doklad, nemohol byt ani uctovny zaznam. Podame DDP DPH za obdobie, v ktorom sme neopravnene odpocitali DPH.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja by som si urobila interný doklad k tej nesprávne zaúčtovaj faktúre a účtovala opačne, ako keď stornuješ napr. duplicitne zadanú faktúru. Otázka je čo s DPH, ale asi by som to vyrovnala v tom mesiaci, v ktorom sa zistila chyba.

    Ako vyrovnať neoprávnene zaúčtovanú došlú faktúru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.