Zavrieť

Porady

Ako započitať doslu fakturu s uverom

Potrebujem surne pomocť. Mam fakturu za auto v sume 507000.V hotovosti som splatila akontáciu 101400. Zvyšnu sumu som dala ako na uver cize 405600 čo mi spoločnosť ponukla uverom...tutu sumu som dala na ID ako dlhodoby uver. lenže neviem čo dalej faktura v došlych faktur mi stale svieti ako čiastočne uhradena...ako na to mam isť?asby mi ta faktura nesvietila a bola akože uhradena? započtom ?Neveim aky ma Omega postup...alebo musim sama dako spraviť?....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Neviem ako pracuje tvoj soft,ale ja by som fa.rozdelila na sumu 101 400,-platba v hotovosti a zvyšnú sumu ako platba cez účet a postupne pri splátke úveru dávať ako úhradu,samozrejme všetko ako VNZD.Potom budeš mať v závazkoch neuhradenú sumu vo výške úveru.

    JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

    na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac JanaS.
    To je tak aj v podvojnom?....len ja mam tak ze fakturu som vynulovala s uverom to znamena ze učet 321 mi zanikol a vznikol mi uver 461. Tym padom ked uhradzam fakturu tak ju uhradzam cez 461....a tym sa mi zavúzok znizuje...len problem je vtom ked som vynulovala 321 cez 461 tak uvezok mi mal prejsť na 461 a 321 na doslej fakture ako splatena...lenže ta faktura mi svieti ako neuhradena...tym padom keby som uhradzala 461 a mam ju už splatenu tak aj tak mi bude svietit 321 na fakture...a potrebovala b som v podvojnom ako to zaučtovať na programe omega.....bo niektoré veci učtujem prostrednictvom započtu....dakujem

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    a máš vypárovanú pokladňu? Na pokladničnom doklade v kolonke "uhradiť" zadaj konkrétnu DF. Potom ked si pozrieš v evidencii DF, v záložke úhrady sa ti musí objaviť pokladničný doklad. (neviem či si toto chcela).

    JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

    na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac JanaS.
    ano...len to som v hotovosti uhrádzala 101 000 Sk a faktura je na 476000,-- a ten pokladničny doklad som uhradila cez fakturu...ale tych zvyšnych nie...elbo to som dala na tu 461 dlhodobe uvery...či to mam ako v hotovosti akoby uhradiť celu fakturu?...to tak može byť?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    JanaS. Pozri príspevok
    ano...len to som v hotovosti uhrádzala 101 000 Sk a faktura je na 476000,-- a ten pokladničny doklad som uhradila cez fakturu...ale tych zvyšnych nie...elbo to som dala na tu 461 dlhodobe uvery...či to mam ako v hotovosti akoby uhradiť celu fakturu?...to tak može byť?
    Úver máš od spoločnosti, nie od banky /jedná sa zrejme o autoúver/, takže účtovanie na účet 461 nie je správne, správny účet je 479.
    Účtovanie by malo byť takto:
    DF.............507000,- 042/321
    ID.............405600,- 321/479 ... zúčt.úhrady úverom
    PPD,úhrada.....101400,- 321/211

    jednotlivé splátky úveru:
    úhrada z banky........ 479/221
    úrok z úveru cez ID mesačne........562/479

    JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

    na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac JanaS.
    dakujem ano presne je to zmluva o autokredite.....dakujem

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    JanaS. Pozri príspevok
    dakujem ano presne je to zmluva o autokredite.....dakujem
    autokredit=autoúver

    Ako započitať doslu fakturu s uverom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.