Zavrieť

Porady

Ako odizolovať dom?

Ahojte poraďáci. Mám problém s rodičovským domom. Zadná strana domu je do podmočená, na stenách sa vyhadzujú plesne. V roku 2010 /jún/ pri povodniach bola okolo celého domu voda vo výške cca 20 cm, následne v roku 2011 na jar sme na dome spozorovali praskliny v jednej časti domu, ako keby začal sadať roh. Dom sme obkopali, zaizolovsli, posilnili základy, sú cca o 40 cm hrubšie. Sadanie domu a pukliny prestalo. Ale od tej doby sa nedá zbaviť plesní, pričom zaujímavé je že sú len do polovice domu, druhá polovica domu je suchá. Sused má v tej polovici domu vykopanú studňu, vo vzdialenosti 2 m od steny nášho domu. Ja osobne si myslím že toto bude problém zamakania. Sused je tvrdohlavý, nedá sa s ním komunikovať.Čo by ste mi poradili, čo sa s tým dá urobiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises,co vsetko ste po zaplavach s domom urobili. Ale nezmienil si sa o tom, ako ste dom po zaplavach vysusili,aku vzdusnu vhlkost ste dosiahli tymi upravami.

    Odkedy ma sused studnu? Vlhol vam dom na tych miestach aj pred tymi zaplavami? V com je sused tvrdohlavy? Nerozumiem, co si od neho chcel...

    Podla mna susedova studna na vine nebude, lebo ked sa prejdes po hociktorej dedine, tak tie studne v blizkosti domu su takmer v kazdom dvore.Takze kazdy by relativne mohol mat problem.

    Skor si myslim, ze ste po zaplavach nedostatocne vysusili zaklady a mury a naskorsimi stav.upravami ste tu vlhkost v dome "zabednili", takze sa neustale drzi a uvolnuje...

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ak ste dom zaizolovali, nemôže moknúť, otázka je ako je to spravené, aj keby boli základové steny super izolované,musela by tá izolácia vytvoriť vaňu s izoláciou v podlahe aby odolávala aj tlakovej vode...
    Druhá možnosť je pri nedostatočnej izolácii dobre odvodniť dom pri päte základu drenážnym potrubím, ktoré odvedie aj prípadnú presakujúcu vodu zo studne...

    http://www.doerken.de/bvf-sk/produkt...-_internet.pdf

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    pozri vzduchové dutiny pod podlahou s odvetraním do komína http://www.chatar-chalupar.cz/sanace-vlhkeho-zdiva/
    alebo tiež - sanace zmeň na /vzduchove-metody-odvlhceni/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.