Zavrieť

Porady

Vyradenie z úradu

Vedel by mi niekto poradiť?
Z úradu práce ma poslali na pracovný pohovor do jednej automobilky.Neodmietla som aby ma nevyradili...no len problém mám s tým že už mi tam nejaká zástupkyna rozprávala že raz budem tam potom inde a velmi sa mi to nepáči...Zmluvu ešte podpísanú nemám ....neviem čo mám robiť aby ma nevyradili.Ak by som podpísala zmluvu a po týždni dala výpoved v skúšobnej dobe , môžem sa znova nahlásiť na úrad práce do evidencie ako UoZ Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano, po ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe sa môžeš znovu zaradiť do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

    Never agentúre JPP (jedna pani povedala), vyskúšaj - možno sa ti práca bude páčiť, ak teda prácu naozaj hladáš
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tinagom22 áno samozrejme vyskúšam ,ale platí to ak by som tú výpoved dala aj po týždni?
    veronikasad ano, ale neide o výpoveď, ale o ukončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe, ktoré treba zamestnávatelovi oznámiť písomne tri dni vopred
    tinagom22 aha ...Ďakujem
    Mária27 Veronika, ale vyraduje sa až ked zarobí nad tých nejakých 140€, nie? Aby sa nemusela vyradovať a znovu zaradovať, ak by tam bola len chvíľu.
    veronikasad Vyradia ho, keď predloží pracovnú zmluvu. Ak začiatok aj koniec prac.pomeru bude oznamovať naraz v stanovenej lehote, možno vyradenie a znovuzaradenie robiť nebudú. Príjem 148,57€ sa sleduje pri práci na dohodu ...

    § 36 Zákona o službách zamestnanosti
    Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie

    (1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom

    a) vzniku pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu okrem pracovného pomeru podľa § 6 ods. 2 písm. a),
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.