Zavrieť

Porady

registrácia platiteľa v Dôvere

Dobrý deň,
viete mi prosím niekto poradiť, ako sa registrovať ako platiteľ do Dôvery. Dám si, že sa chcem registrovať ako platiteľ - zamestnávam poistencov dôvery. Chce to odo mňa IČO a napr. VS, čo dávam IČO a na konci 00. A vypíše mi neúspešná registrácia s červenou hláškou - Zadaná kombinácia nie je platným platiteľom v poisťovni. čo robím zle?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Z tohoto mi vychádza, že sa snažíš prihlásiť na elektronickú pobočku ako platiteľ - zamestnávateľ. Keďže nie si prihlásená ako zamestnávateľ, poisťovňa ťa neeviduje.
    Tu sú kroky, ktoré je potrebné vykonať, aby si mohla byť platiteľom poistného na ZP ako zamestnávateľ + registrácia na elektronickú pobočku:
    1. vyplniť a osobne, alebo poštou odovzdať v príslušnej pobočke podľa miesta podnikania Oznámenie o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného, tlačivo si nájdi v linku
    http://www.dovera.sk/platitel/potvrdenia-a-tlaciva
    2. až po úspešnom prihlásení ti dovolí sa registrovať na elektronickej pobočke. Po úspešnom registrovaní ti ZP pošle na adresu, ktorú uvedieš zmluvu o elektronickej komunikácií aj s GRID kartou, ktorá bude aktívna až po podpise spomínanej zmluvy, ktorú obratom pošleš na adresu ZP Dôvera.
    rozália1986 Ďakujem veľmi pekne :-) to Oznámenie som už poslala, ale ešte len dnes... tak to bude preto, ja som si myslela, že niečo robím zle. V iných poisťovniach to s registráciou funguje trošku inak a Dôveru mám 1x.
    veronikasad úplné vybavenie elektronickej komunikácie trvá dosť dlho, ak potrebuješ poslať prihlášku alebo výkaz, môžeš mailom tu

    opregpl@dovera.sk

    Nie sken výkazov, ale v rovnakom formáte ako cez elektronickú pobočku (posielala som z mzdového SW)

    registrácia platiteľa v Dôvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.