Zavrieť

Porady

Neplatené voľno na 4 hodiny denne - ako je to so SP a ZP?

Ak zamestnanec ma uvazok na 8 hodin/5 dni v tyzdni, a dva dni po sebe si vzal neplatene volno vzdy na pol dna (4 hodiny teda odrobil) - treba toto volno nahlasovat na SP a ZP? Zapocitavaju sa mu tieto dni do poistenia ako odpracovane?

Dakujem.
Naposledy upravil lilly1210 : 09.11.15 at 11:31 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, neprerusuje sa poistenie, nic nikam nenahlasujes, ked ide len o par hodin, nie o celu zmenu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lilly1210 Dakujem za odpoved.
    Myslela som si to.

    Pytam sa preto, lebo uctovny program mi jednoducho spocital hodiny neplateneho volna dokopy (aj ked som ich zadala jednotlivo za kazdy den zvlast) a odpocital ich ako cely den a o tolko znizil pocet dni poistenia na ZP aj SP.
    Tak som si nebola ista, ci sa nieco nezmenilo.

    Mam Money S3 a neviem prist na to, ako to zadat, aby mi pocet dni poistenia neponizoval.
    ivka70 Nahraj o 5 minut menej ako 8 hodin
    Ale program by mal akceptovat poldenne neplatene volno ...nemas na to nejaky specialny kod?
    lilly1210 to prave neviem, skusala som tam odkliknut kadeco, co by pomohlo,ale nepomohlo. zavolam teda zajtra do Money, ako to treba zadat, aby to program bral a ratal spravne.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...015-a.html#141

    § 141. Ide o také skutočnosti, ktoré bránia zamestnancovi vo vykonávaní svojich pracovných povinností a činností a spája sa s nimi niekoľko právnych následkov. Vzhľadom k tomu, že v daných prípadoch nedochádza k výkonu práce, zamestnancovi neprislúcha nárok na mzdu.

    Po dobu trvania týchto dôležitých osobných prekážok v práci zamestnanec nie je povinný vykonávať pracovné činnosti, nedostáva po dobu ich trvania mzdu a má zo zákona nárok na poskytnutie pracovného voľna od svojho zamestnávateľa, čím sa jeho neprítomnosť na pracovisku považuje za ospravedlniteľnú a nevykazuje znaky absencie.


    T.j.: ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodol na neplatenom voľne, nejedná sa o absenciu, preto sa ani neodhlasuje z SP ani ZP.

    Neplatené voľno na 4 hodiny denne - ako je to so SP a ZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.