Zavrieť

Porady

Daňová kontrola

Dnes mi dali vedieť na daňovom úrade, že mi príde kontrola. Potrebujem ešte vediet banálne veci ako napr. Či musím mať na sídle firmy pred domom tablicku z názvom a adresou mojej firmy

Ďakujem vopred za odpoveď

Ďalšia vec mám eshop a počítač ktorý mám nieje napísaný na firmu pretože bol zakupeny ešte pred tým ako som začal podnikať... viem ze je to asi smiešne ale chcem mať všetko v poriadku tak preto sa pýtam na také vrci
Naposledy upravil spiddy : 09.11.15 at 12:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spiddy A musím aj v tom prípade ak na sídle nemám ani predajňu ani vzorkovnu? Mám tam iba sklad
    Žabinka pozri si http://www.sbagency.sk/prevadzkaren-...e#.VkCbm243gZw
    http://podnikam.webnoviny.sk/ako-spr...dnikam-z-domu/
    http://www.mojesidlo.sk/miesto-podnikania-zivnostnik/
    je to z pohľadu živnostenských zákonov, ale možno pomôže..
    Tweety napísal si, že tam máš sídlo firma, tak teda ako?
    spiddy No áno moja firma tam ma sidlo ale nevyuzivam ho ani ako predajňu ani vzorkovnu ani nič pod.
    Tweety ak tam máš sídlo,musíš to mať označené, a hlavne označ to, kam tá kontrola príde
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Máš tam sklad, tak máš mať aj označenie. Napíš v PC, vytlač, strč do euroobalu /ak by pršalo/ a prilep na dvere.
    Jarka 1 U klienta daňová kontrola ihneď pri vstupe skonštatovala: Dobre, označenie máte.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja by som označila.. nestojí to za naťahovačky s úradom.. aj keď skôr to kontroluje kontrola zo živnostenského úradu, alebo soi, tak ako mne nedávno.. a ako má tá daňová kontrola vedieť, kde má ísť?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spiddy Ďakujem a mohla by ste mi poradiť ešte s druhou časťou nmojej otázky
    Žabinka a aká je druhá otázka? iba hádam.. či sa môže pracovať na pc, ktorý nekúpila firma? môže, prečo nie? ale sa o pc nič neúčtuje.. ale pracovať sa môže... a kto kúpil pc? nech ti to ten, kto to kúpil, predá, a budeš to mať vo firme..
    spiddy Kúpil som ho Ja...otázka bola myslená tak ci nebudú protestovať že nemám na firme napísaný pc.ale z eshopom pracujem aj tak väčšinou na mobile cez net ( mobil mám napísaný na firme)
    kn-alka DÚ nezaujíma na akom compe pracuješ, jeho zaujíma náklad, ktorý si si uplatnil. Ak ho nemáš v nákladoch, je to len na tvoju škodu.
    spiddy V poriadku dakujem, a myslíte že stačí internet bv mobile?
    marrko1 Určite nie, keby danovaci riešili takéto ozaj banálne veci ,na ppokutách nenahrabu ani euro. DU vaš eshop a pc určite riešiť nebudú a co sa tyka tabuľky s názvom firmy to by nebolo od veci
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    o označení firmy hovorí živnostenský zákon č. 455/1991 § 30 ods. 1

    povinnosť označovať sídlo firmy, resp. miesto podnikania v prípade živnostenského podnikania stanovuje 455/1991 živnostenský zákonník. Podľa § 30, ods. 1. uvedeného zákona je podnikateľ povinný označiť prevádzkareň najneskôr v deň začatia prevádzkovania živnosti. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.
    ďalej pozri § 17
    Podľa § 17, ods. 3 sa za "priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti" považujú najmä:
    - priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľského subjektu,
    - stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel
    - miesto podnikania fyzickej osoby a sídlo právnickej osoby
    - výstavné priestory a vzorkové predajne,
    - priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie

    Živnostník je tak povinný označiť aj miesto jeho podnikania.

    alebo pozri:
    http://www.uspesne-podnikanie.sk/ako...t-prevadzkaren
    Naposledy upravil Terezia13 : 09.11.15 at 16:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.