Zavrieť

Porady

Prečerpaná dovolenka a ukončený PP

Dobrý deň,
prosím Vás o radu.. So zamestnancom bol ukončený pracovný pomer. Zistila som, že má prečerpanú dovolenku. Prosím Vás, ako to mám vyriešiť? Prečerpanú dovolenku dám ako zrážku z čistej mzdy alebo o túto prečerpanú dovolenku ponížim vymeriavací základ? Ako vypočítam prečerpanú dovolenku? S aktuálnym dovolenkovým priemerom alebo s dovolenkovým priemerom platným v čase čerpania dovolenky?
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Z HM zrazíš náhradu v takej priemerke, akú si mu vyplatila, keď D čerpal.
    Mohla si použiť aj vyhľadávač.
    http://www.porada.sk/t273929-precerp...yrovnanie.html
    Emik27 Ďakujem moc!
    Ešte by som Vás chcela poprosiť.. Práve som volala s jednou pani z Hotlinky.. Program totiž dáva zamestnancovi o 1/12 dovolenky naviac. Zamestnanec pracoval od 07.04.2015 - 20.10.2015. Podľa mňa má nárok na dovolenku za 5 mesiacov. Ona mi tvrdí, že pokiaľ prišiel z Úradu práce, tak by som mu mala dať dovolenku aj za apríl, aj keď ho neodpracoval celý... Vraj toto musím prezisťovať.. a že zamestnanec by mi mal dať potvrdenie, či mal napr. za ten mesiac nárok na dovolenku u iného zamestnávateľa a podobne.. Ak nemal, tak by som mu ho mala dať ja... O tomto počujem prvýkrát... Aký nárok má podľa Vás?
    Ďakujem moc!!!
    Tweety Pomerná časť dovolenky je len za celé kalendárne mesiace, viď § 102 ZP. Má nárok na 5/12 z ročného nároku
    To, o čom ťa presviedčajú na hotline, nemá oporu v ZP.

    Prečerpaná dovolenka a ukončený PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.