Zavrieť

Porady

Pokuta za zastavenie na platenom parkovisku?

Ahojte.
Chcel by som sa spýtať či môžem dostať pokutu aj keď len na chvíľku zastavím na platenom parkovisku, pričom vôbec ani nevystúpim z auta.
Ide o to, že bývam v centre mesta, kde všade okolo obytných domov je platené parkovisko a keď napr. po mňa príde kamarát na aute, zastaví pred domom a počká 2-3 min. kým ja zídem dole, tak aj napriek tomu musí zaplatiť za hodinu parkovania???
karakul prečo by si mal dostať pokutu ty, keď na aute príde kamarát? veď predsa on je šofér....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...tnej-premavke/
    §25 ods.1 písm.o): Vodič nesmie zastaviť a stáť:
    o) na platenom parkovisku,ak vozidlo nemá zaplatený poplatok za parkovanie
    buchač Povedz poniektorým taxikárom...
    Peggynka A čo som ja? Orgán???

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    jedine ak by bol slepý, nemý, prípadne stačí hlúpy (moderne povedané - ignorant). Stačí, ak si všíma, či náhodou nejde hliadka MP, ktorá kontroluje parkovacie lístky. Bola by veľká náhoda, keby za tie 3 minúty prišla. A v tom výnimočnom prípade to môže riešiť tak, že normálne vyjde z auta, a ide si kúpiť parkovací lístok. A ak to nestihne, tak môže rozprávať - napr. tvrdiť, že tu zastal a telefonoval, tak nestihol hneď po zastavení ísť po lístok. To sú reálne prípady, ktoré musí uznať aj MP.

    Pokiaľ je v aute, ideálne so zapnutým motorom, tak by bol blbý, keby si kupoval parkovací lístok.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze dostat pokutu za to, ze zastane na platenom mieste ( alebo na mieste pre invalidov) a nema snahu si ist po parkovaci listok

    Viem dokonca o pripade, kedy sa na mieste pre invalidov chlapik otacal, teda zasiel tam a vycuval - a na kraji parkoviska si ho pockala hliadka (a pokuta).

    S kamaratom sa dohovaraj mobilom o tie 3 minuty skor, ked prichadza a cakaj ho radsej na ulici.
    Predidete nedorozumeniam.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik na miesta pre invalidov sú policajti veľmi citliví. To je iný prípad.
    ivka70 To by si sa cudoval, ako su napr. v BA citlivi v centre na miesta rezidentov a na platene miesta ....
    jslancik ale za tri minúty nemôže rozumný človek dostať pokutu. Viď moju odpoveď.
    Samozrejme, keď ho tam budú policajti stretávať deň čo deň, tak mu tie výhovorky asi nezožerú
    lujza.j Nech sa nepokakaju...je ine ked tam niekto zaparkuje a ide het....ako ked na "sekundu"zastavi...ale kazda pokuta sa pocita...vysledky mosá byt....
    V ramci CP by.mali byt citlivi na ine....
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Áno, musí zaplatiť. Sám si napísal - "zastaví pred domom" - to znamená, že zastavil na platenom parkovacom mieste. Treba zaplatiť poplatok, ak nezaplatí, tak platí pokutu.

    Ale osobne si myslím, že tam stál dlhšie, než 2-3 minúty. Je veľmi nepravdepodobné, že presne v tech chvíli kontrolovali parkovacie lístky, kedy zastavil.

    Na podstate veci to ale nič nemení. Pokuta bola oprávnená.
    jslancik on len teoretizuje. ak by dostal pokutu, tak by bola oprávnená.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Je to velmi jednoduche riesenie. Priatel ti v dnesnej dobe velmi lahko moze zatelefonovat 5 minut pred prijazdom ze je na ceste a tie 2az3 minutky ho pockas ty pred domom. Potom staci uz len nastupit

    Pokuta za zastavenie na platenom parkovisku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.