Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku za odpracovane dni

15.10.2015 som nastupil do novej prace, ale chcel by som ukoncit pracovny pomer k 15.11.2015. Mam narok na dovolenku podla § 105 Dovolenka za odpracované dni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carocaro 12.11.2015 budem mat odpracovanych 21 dni, potom som v praci uz len jeden den kedze to vychadza na piatok a v sobotu je posledny den 14.11.2015 kedy som zamestnancom firmy. Mam teda narok cerpat dovolenku v piatok cely den? bolo mi povedane, ze nemam narok na ziadnu dovolenku.
    ivka70 Narok na dovolenku ti vznikne, nech si prestuduju ten paragraf, ale ci ju mozes 14.11. cerpat, o tom rozhoduje zamestnavatel, ako vseobecne o cerpani dovolenky.
    Ak ti ju cerpat neumozni, musi ti ju preplatit v poslednej mzde.
    Aj tak je narok viac ako 1 den, bud 1,5 alebo 2 dni, podla veku.
    carocaro Dakujem velmi pekne za odpovede. Ja by som rad cerpal dovolenku 13.11. to je v piatok, kedze vo stvrtok 12.11. budem mat odrobenych presne 21 dni, kedze este nemam 33 rokov znamena to, ze by som mohol jeden den cerpat v piatok (ak by s tym suhlasili) a pol dna by mi mali preplatit?
    ivka70 ano
    carocaro Dakujem velmi pekne este raz za vas cas a pomoc
    carocaro Dobry den, rad by som sa este spytal, co v pripade, ze ma zamestnanec odpracovanych presne 21 dni a da vypoved v skusobnej dobe. Ma stale narok na 1.5 dna dovolenky aj ked ju uz nema kedy vycerpat a teda zamestnavatel mu ju preplati?
    carocaro Ano, zle som sa vyjadril, myslel som, ze som podal na personalne oddelenie oznamenie o ukonceni pracovneho pomeru na zaklade paragrafu 72 ZP. Poslednym dnom v praci mam odrobenych 21 dni. Takze mali by mi teda preplatit 1.5 dna dovolenky (aj ked cerpat ju uz nemam kedy)? Az tak mi nejde o tie peniaze, len chcem vediet ako to funguje pretoze na personalnom mi povedali, ze narok na dovolenku nemam, ale po prestudovanie ZP som si nebol isty.
    Tweety máš odpovede v otázke, ktorú si poloižill inde http://www.porada.sk/t274393-dovolen...ovane-dni.html
    carocaro Dakujem
      zbaliť

    Narok na dovolenku za odpracovane dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.