Zavrieť

Porady

Ako zmeniť na osi v grafe v exceli desatinné čiarky na desatinné bodky?

Viete mi niekto poradiť? Mám slovenskú verziu Excelu 2010. Vytvorila som graf z údajov obsahujúcich desatinné čiarky. Na grafe však potrebujem, aby os y mala namiesto desatinných čiarok, bodky. Keď som skúsila zmeniť čiarky za bodky v údajoch, z ktorých je graf vytvorený, excel to nepochopil, lebo to už podľa neho nebolo číslo a graf mi pokazil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Subor, moznosti, rozsirene, najdi si zaskrtnute policko Pouzit systemove oddelovace, to policko odsktrni , potom sa ti pod nim vysvietia 2 policka, v prvom: Oddelovac desatinnych miest, daj namiesto ciarky bodku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wood Star Ďakujem za radu, ale nepomohlo. Zmenilo mi všetky čísla v tabuľkách, ale graf zostal stále s čiarkami.
    ivka70 Ale ono to funguje, ale v grafe sa to nastavenie prejavi az po ulozeni suboru a opatovnom otvoreni ...zatial co v tabulke to vidis hned .....

    Dalsia moznost, radikalnejsia, je zmenit nastavenia vo Windows, aby ako oddelovac desatinnych miest bralo .

    Naco to vlastne potrebujes?
    Ono to kazdemu zobrazi podla jeho regionalnych nastaveni .....ak nechad predvolene nastavenia v Exceli.
    Wood Star Máš pravdu. Naozaj som to dnes otvorila a už to bolo ako som chcela. Ďakujem veľmi pekne =D =D =D.

    Potrebujem to do článku do zahraničného časopisu, kde nepoužívajú desatinné čiarky, ale bodky.
    ivka70 tak super, ze to funguje aj u teba
      zbaliť

    Ako zmeniť na osi v grafe v exceli desatinné čiarky na desatinné bodky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.