Zavrieť

Porady

Windows XP, nevidim druhy HDD

starý Hdd bol rozdelený na dve časti, C-čko nešlo naformátovať a tak som si zaobstaral nový HDD a nainštaloval Win XP. Po pripojení starého HDD do PC, bolo v Tento počítať vidieť zo starého HDD obe časťi avšak ani jednu časť nebolo možné otvoriť. Starý disk som neformátoval, nakoľko na starom D-čku sú dáta, ktoré by som chcel zachrániť. Spustil som Recuvu a skúsil zachrániť niektoré dáta. Po opätovnom spustení PC však už nevidím starý HDD v Tento počítač. Disk je vidieť v Biose, v správcovi zariadení a aj Evereste, ale nie v správe diskov. Skúšal som v Biose prehodiť z IDE na AHCI, ale funguje len IDE. Potrebujem sa dostať k dátam, ktoré sú na starom HDD, v bývalej časti D - jedná sa o SATA disky. Prosím o radu ako.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    AXAGO ADID-7 je určený na veľmi rýchle a jednoduché pripojenie IDE alebo SATA zariadení k PC cez veľmi rozšírené USB 2.0 rozhranie. Môžete tak priamo počas chodu počítača pripojiť pevný disk alebo optickú mechaniku. Adaptér navyše umožňuje súbežne pripojiť dve IDE zariadenia alebo jedno IDE a jedno SATA zariadenie.

    Napájací zdroj navyše obsahuje šikovne riešenú káblovú rozdvojku s konektormi na súčasné napájanie oboch zariadení a tiež vypínač, ktorý umožňuje nezávislé vypínanie SATA a IDE vetvy počas chodu počítača bez nutnosti odpájania káblov. Iste oceníte aj inovovaný dizajn adaptéra, ktorý zaisťuje nielen 100% spoľahlivé prenosy dát vo všetkých konfiguráciách, ale najnovšie pridáva aj funkciu One Touch Backup, ktorá v spolupráci so zálohovacím softvérom dovoľuje spúšťanie zálohy jediným stlačením tlačidla na adaptéri. Celkovo vzaté, ide teda o veľmi univerzálny nástroj na testy, inštalácie, zálohovanie a kopírovanie dát.
    https://www.alza.sk/axago-adid-70-d271747.htm
    Vymontuj disk z počítača a pomocou tohoto zariadenia si môžeš preniesť dáta, ktoré chceš zachrániť.

    Windows XP, nevidim druhy HDD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.