Zavrieť

Porady

Ako sa starat o novonarodene zajačky bez samice

Dobry den .Nedopatrenim sa nam stalo ,že sme zabili samicu zajaca ktora by sa o par dni okotila ,mala tri zajačiky.Zajačky sme vybrali umyli a dali pod žiarovku ,len by som chcela vediet ako často ich krmit a kolko mliečka na jednu davku im treba .Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nie som pesimista, ale také malé zajačiky teda králiky nemôžu prežiť, maličké sú kŕmené matkou, tá má iné zloženie ako kravské mlieko, možno by som skúsila riadnym detským mliekom a tu bude tiež problém, pretože takéto drobce cicajú každú chvíľu, teda, v noci stávať možno každú hodinu a ak chodíte do práce, tak je to nesplniteľné, jedine skúsiť nájsť samicu, ktorá je už približne v rovnakom čase okotená a by ich prijala, to je tiež veľký problém, jedine ich niečim naparfémovať pri vkladaní do hniezda s inými zajačencami
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Je málo pravdepodobné že by mohli prežiť...
    Terezia13 keby boli už trochu osrstené, tak áno, ale vlastne ešte neboli ani okotené, tak ťažko
    Anika61 Aj malé už osrstené sú veľmi náchylné a hlavne na stres-keď sa privčas oddelia od samice uhynú-tieto vlastne predčasne ''vybraté,,...veru ťažko
    Terezia13 to je skôr nemožné ako možné, aj o čerstvo okotené a osirelé, by bol problém sa postarať a neviem, čo papali do teraz?
    arizona Mozno by pomohlo kupit nejaku nahradnu stravu u veterinara. Neviem,ci existuje nieco take pre zajacikov,ja som kupovala pre malinku macku take mliecko,ktore bolo nahradou za materske
    Katy a R existuje - viď priložený link
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ..no, pri normálnom chove a pripúšťaní sa takáto vec nikdy nestane......zabiť "omylom" kotnú samicu.... drobci veľkú šancu na prežitie nemajú...jediné riešenie nájsť samicu, ktorá sa okotila a prijme ich za svoje..aj to bude len pokus-omyl......
    Naposledy upravil evuš : 19.11.15 at 06:21 Dôvod: oprava chyby
    branislavp S tou samicou -náhradnou matkou to by bolo najlepšie, ale v tom prípade by bolo možné riziko, či by zajačica strpela zásah do hniezda a či by nezničila aj svoje zajačky.
    Janiela Keď som bola ešte malé dieťa, môj dedko choval zajacov. K malým zajačikom nás nikdy nepúšťal, pretože samičky zacítila našu vôňu a mláďatá odvrhla. Tie už potom bez mamky neprežili.
    Tak ti držím prsty, aby prežili, keď podobne ako Evuš, nechápem, ako s tej nešťastnej udalosti mohlo dôjsť.

    Ako sa starat o novonarodene zajačky bez samice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.