Zavrieť

Porady

Stavba bez stav.povolenia

VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU

Zdravím
Na svojom stav. pozemku som vybudoval základovú dosku s platňou. Osadenie je 2 m od spoločnej hranice susedného pozemku a okná obytnej miestnosti -kuchyne sú od hranice 3,5bm.Medzitým som požiadal o stavebné povolenie. Pri stavebnom konaní sused vzniesol námietku a požaduje vzdialenosť 3,5 m. Som presvedčený že nie je v práve a uznávam z mojej strany iba porušenie zákona v tom,že som nepočkal na vydanie SP za čo som pripravený niesť finančný postih.
Napíšete svoj názor ?
Naposledy upravil arizona : 20.11.15 at 07:07
misoft Otázky a popisy sa nevymazávajú! Oprav a vráť vymazané!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tu nejde o nejaké Tvoje presvedčenie...tu ide o zákon !!!

    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...anice-pozemku/
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stavba496 Máte pravdu,ale stavba je osadená
    2 bm od spoločnej hranice od ešte nezastavaného pozemku a to v zmysle zákona ktorý citujete
    buchač Hm...a taká situácia :

    ...a čo keď sa sused rozhodne stavať (alebo jeho deti...a podobne) ...čo potom ?
    Budeš robiť ofuky následne Ty ?

    Taká poznámočka...stavať bez SP je trochu aj odvaha...teda pokiaľ sa jedinec nevolá Gašparovič ml. alebo Černokňažník ml....a podobné persóny.
    expeeert Alebo nie je "priúdený", takým dokonca štát od pôvodných majiteľov vykúpi aj pozemky, na ktorých majú načierno postavené chajdy...
    stavba496 a prečo by som mu mal robiť ofuky ? nechápemak bude stavať na svojom ako ja,tak je to OK
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Takto spekulovalo vela ludi,ze zacne stavat na cierno a ved potom sa to uz nejako zlegalizuje...
    Prave preto zakon pritvrdil.
    Stavebny urad je takmer vzdy v prave a moc na nedohadas. Alebo ich chces dat na sud,ze ti nechcu schvalit ciernu stavbu? Moc na vyber nemas...

    Stavba bez stav.povolenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.