Zavrieť

Porady

Bios, stale sa obnovujú výrobné nastavenia

Ahojte,
mám základnú dosku Asus P5Q Deluxe. Približne raz za dva týždne sa mi bios resetne do výrobných nastavení. Už ma nebaví to stále nastavovať. Podotýkam, že po mojom nastavení sa omnoho rýchlejšie štartuje, nezobrazujú sa logá výrobcov a pod. Preto to pre mňa má veľký význam.
Viete mi niekto poradiť v čom je asi chyba?
Ako uložiť trvalo moje nastavenia?
V prílohe report z Everestu.

Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Ak sa resetne nabudúce BIOS - pozri sa v BIOSe na dátum a čas. Či je aktuálny. Ak nie je - máš v pr*eli zálohovaciu baterku pre CMOS.
BENZ30 To by som aj v systeme mal vynulovany cas a to nemam. V biose neviem, kde mam pozerat cas
misoft Pri vstupe do BIOSu sa pozri na kartu MAIN, SYSTEM INFO, STANDARD CMOS FEATURES - väčšinou je to vždy prvá karta zľava.
Čo sa týka systémového času - ten sa riadi inak, s BIOSom nesúvisí. Systémové hodiny v OS sú totiž riadené a synchronizované s časovým serverom.
http://data.pcworld.cz/img/article/i...f9cce734b3.jpg
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Vymenil by som aj baterku napajania BIOS nastavení. Ak to nepomôže, ešte prepísať aj novou verziu BIOSu k príslušnej doske. Skus v opačnom poradí. Ale tu baterku by som tipoval, že tam bude problem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tiež som to ako prvé tipoval.... viď komentáre. Lenže on ani nevie skontrolovať čas v BIOSe....
    duves jj, až potom si všimol, že si to komentoval
    misoft No veď .... minipísmenká....
      zbaliť

    Bios, stale sa obnovujú výrobné nastavenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.