Zavrieť

Porady

Akým spôsobom mám na RLFO odhlásiť študenta pracujúceho na dohodu o brigádnickej práci študenta z dôchodkového poistenia, ak jeho príjem za daný mesiac neprekročil oslobodenú sumu 200€?

Mám študenta dohodára, ktorý k dohode o brigádnikej práci študenta podpísal Oznámenie a čestné vyhlásenie, ktorým sa oslobodzuje 200€ z jeho príjmu na neplatenie dôchodkového poistenia a poistného do rezervného fondu.
Pracuje od odktóbra na pravidelný príjem. Pred nástupom na dohodu som mu na RLFO uviedla do kolónky typ - kód 9. Nakoľko ale hneď v prvý mesiac jeho príjem prekročil sumu 200€, tak som ho na RLFO doprihlasovala kódom 11.
Teraz ale už viem, že za mesiac november bude jeho príjem nižší, ako 200€. Viem, že mu musím zrušiť kód 11. Len neviem ako.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Tvoj mzdový program by ti mal umožniť vygenerovať odhlášku DoBPŠ len na dôchodkové poistenie.
    a už len na stránke SP - Elektronická podateľňa odošleš vygenerovaný xml súbor.

    Dá sa to aj manuálne, ale najskôr to porieš takto. Ak by ti to nešlo, poradíme.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    paluška Bohužial mi program nevygeneruje takúto odhlášku. Môžeš mi prosím napísať, ako to mám urobiť manuálne na stránke ?

    Ďakujem.
    Jarka 1 Prihlásiš sa na stránku SP a ručne vypíšeš registračný list FO.
    paluška Ďakujem, to mi je jasné. Toho dohodára som pôvodne prihlásila kódom 9, doprihlasovala kódom 11. V registri SP sa mu následne kód zmenil na 7. Teraz keď mu od nasledujúceho mesiaca chcem odhlásiť 11 (lebo má príjem menší ako 200€), kde mu to mám zmeniť?
      zbaliť

    Akým spôsobom mám na RLFO odhlásiť študenta pracujúceho na dohodu o brigádnickej práci študenta z dôchodkového poistenia, ak jeho príjem za daný mesiac neprekročil oslobodenú sumu 200€?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.