Zavrieť

Porady

Podpora vs. brigáda

Dobrý deň.
Rád by som sa spýtal jednu vec ohľadom podpory v nezamestnanosti:
Má človek na ňu nárok aj v prípade, že sa zaregistruje na úrade práce až po mesiaci, nakoľko tento spomínaný mesiac pracoval brigádnicky (Dohoda o vykonaní práce)?

Upresním konkrétnym príkladom:
30.11. mi končí zmluva u zamestnávateľa, u ktorého som pracoval 3 roky na dobu určitú. V decembri mám možnosť u neho pracovať ako brigádnik (Dohoda o vykonaní práce). Od januára by som sa zaregistroval na Úrade práce s tým, že budem dostávať podporu... teda za predpokladu, že mi bude uznaná.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mas 730 dni poistenia v nezamestnanosti v poslednych 3 rokoch pred evidenciou na UP, to je jedno ci z PP ci z dohody, narok na podporu v nezamestnanosti ti vznikne.
    Naposledy upravil ivka70 : 24.11.15 at 10:14 Dôvod: oprava dni
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andyno 270 dní? Nie je to nejako málo? Na oficiálnej stránke Sociálnej poisťovne píšu toto:

    Základná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti – poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti.
    ivka70 Sorry, 730 , jasne
    Andyno V pohode.
    730/3=243. Čiže ak som to pochopil správne, v priemere za jeden rok musím byť poistený v nezamestnanosti 243 dní. Dúfam, že sa rátajú aj víkendy, pretože inak by to nevychádzalo...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.