Zavrieť

Porady

Aky je to bicykel?

Ahojte. Prosim, vie mi niekto poradit, aky je toto bicykel, ti trekking alebo mountainbike??



http://www.amazon.de/Zoll-Bikesport-...PEHR6182CBXDYK



Viem, ze je tam napisane mountain bike (teda aspon v tejto kategorii je zaradeny), ale pre istotu sa pytam, lebo ja sa v tom nevyznam a vsimla som si, ze pri bicykloch zvyknu napisat vsetko mozne.



Velka vdaka a pls odpiste len ti, co ste si isti, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Môj názor: skôr trekking, je možné ho použiť i na strednú obtiažnosť horskej cyklistiky. Nie je to jednoznačne plnohodnotný mountain bike (tie často majú odpruženú vidlicu i zadnú vidlicu, iné pneu, robustnejšiu kostru, lepšie brzdy - často kotúčové) - tebou uvádzaný má klasiky špalkové čeľusťové brzdy (do ťažkého terénu absolútne nevhodné), pneu len klasika, prehadzovačka - plastové vodiace kolieska.
    Toto sa skôr podobá na mountain bike:
    twiiity Tiez sa mi zdal na horsky prilis "malo robustny" velmi pekne dakujem za odpoved Pouzivany by bol na cyklistiku, nie kazdodennu, len sem tam na vylet, ziadne velke dialky, ist sa previezt a tak. Na spevnene cesty, len tu u nas su vsetky take ze doooo kopca a z koooopca ako v San Francisku D bol by podla teba vhodny? Dakujem

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ten bike nemá nič s bicyklom do hôr. Vo všeobecnosti sa to volá "horský bicykel". Pamätáš na časy, keď bol buď "normálny" (eska, favorit, sobi, ukrajina), alebo "horský" (s prehadzovačkou a rovnými riadítkami)?

    Je to klasický cestný bicykel, ani trekkingovým by som ho nenazval, resp. by som ho tak nepoužíval. Žiadne odpruženie. Mimo asfaltu je prakticky nepoužiteľný.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...alebo dá sa i v teréne použiť, ale to by musel byť lepší "sedací sval" - inak stráááááášne bolíííííí
    twiiity Dakujem za odpoved. Tiez sa spytat to iste, co kolegu pred tebou
    Pouzivany by bol na cyklistiku, nie kazdodennu, len sem tam na vylet, ziadne velke dialky, ist sa previezt a tak. Na spevnene cesty, len tu u nas su vsetky take ze doooo kopca a z koooopca ako v San Francisku D bol by podla teba vhodny? Dakujem

    Inak ako sem vlozim odpoved pre vsetkych, vsak to tu nevidim, takto musim odpisovat kazdemu zvlast a pri tom obom davam tu istu otazku D
    jslancik snáď niečo vydrží. ťažko povedať. komfort jazdy nebude nejaký veľký, ale to závisí od toho, na čom si sa vozila doteraz.
    twiiity Nie je pre mna, ale pre maminu. Doteraz mala nejaky City, s ktorym vobec neni spokojna, lebo vydrzal strasne malo, v podstate od zaciatku bol nepozutelny..
    A este ak by sa ti chcelo - ak by si ho porovnal s tymto
    http://www.amazon.de/KCP-CITYBIKE-TR...hrrad+wild+cat
    co myslis? Lebo ten ma segra a je spokojna.. hovori, ze sa jej uplne lahko ide aj do kopca a tak.
    jslancik od lowcostových bikov sa ťažko do očakávať nejaký spokojnosť.
    ak máte niečo overené, tak choďte do toho. A to, či sa na tom niekomu pôjde ľahko, alebo nie, nezávisí ani tak od bicykla, ako od kondície jazdca.
    misoft @twiiiity - na bežné používanie po cestách a v ľahkom teréne - ako stvorené. A ak je spokojná.... proti gustu žiadny dišputát....

    Ale toto http://hnonline.sk/sites/default/fil...440-safe02.jpg boli nezmary.....
    jslancik keď chceš vedieť, čo je drina, kúp si kolo ukrajina
    twiiity Ja viem, ze za tu cenu nemozem cakat ziaden zazrak a ani necakam len som chcela vediet, ci tieto dva su cca porovnatelne, to je vsetko
    misoft 164€ - možno na tvoje účely by sa v kamennom obchode našiel i lacnejší.....
    twiiity Mozno, ale zijem v Nemecku a tu su bicykle priserne drahe teda neviem, mozno je cena porovnatelna s tymi na Slovensku, netusim, ale rozhodne som v obcdhoe nevidela lacnejsi nez na nete... aj ked je pravda, ze som nebola v predajniach specializovanych na bicykle, ale tak co som videla v supermarketoch alebo popriade nejake letaky, tak boli vsetky velmi drahe a lacnejsie som videla bud len na nete, alebo potom v takych tych "katalogovych predajniach" ako je OTTO, atd.
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    stačí ti na tvoje požiadavky, ale nekupuj, bicykel je potrebné vyskúšať v predajni ako sa sedí, každý má inak dlhé ruky, nohy, driek, cena nesmie byť prioritná, za 2 stovky kúpiš aj doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.