Zavrieť

Porady

Zaznam vo vypise z registra trestov aj po zahladeni odsudenia

Dobry den,
chcel by som mat cisty vypis z registra trestov.
Ak chceme toto dosiahnut musime prislusny sud poziadat o zahladenie odsudenia ktore chceme z vypisu z registra trestov vymazat.
Pretoze zahladenie odsudenia=vymazanie vypisu z registra trestov.

A preto:
V auguste som si podal ziadost o zahladenie odsudenia.
Dna 11.11.2015 som si prevzal uznesenie v ktorom mi sud vyhovel a zahladil toto odsudenie.
Dna 20.11.2015 som si bol dat spravit vypis z registra trestov v ktorom sa stale nachadza zaznam o odsudeni ktore mi bolo zahladene.
Chcem sa spytat ako je toto mozne a ako by som mal tento problem dalej riesit.
Dakujem.
Naposledy upravil Martin Pistej : 30.11.15 at 16:53 Dôvod: Pri povodnej otazke vznikali nejasnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Musíš čakať,môže to trvať aj 3mesiace ,závisí od sudcu,či má čas.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin Pistej Ak uvazime ze na sudoch je uz vsetko v elektronickej podobe (v pocitacoch) ,tak po nadobudnuti pravoplatnosti uznesenia sudu o zahladeni trestu by sa mal automaticky vymazat aj vypis z registra trestov.
    Myslim ze cakanie bolo podstatne len pri samotnom rozhodnuti o zahladeni na ktore som cakal asi 4 mesiace. Myslim ze je celkom nelogicke zase cakat nejake 3-4 mesiace na vymazanie ak uz o tom bolo vlastne rozhodnute. Zahladenie=vymazanie vypisu registra.
    Peggynka Zahladenie nie je vymazanie z registra,len vymazanie na výpise;v odpise v registri trestov budeš mať zapísané tresty do konca života.Rozlišuj VÝPIS a ODPIS z registra trestov.
    Martin Pistej Ano viem co je odpis a vypis. V mojej otazke je to jasne uvedene "Dna 20.11.2015 som si bol dat spravit vypis z registra trestov" ,nedal som si spravit odpis ,tam to uz budem mat do smrti. Trosku som aj upravil moj predosli komentar aby to bolo jednoznacne napisane.
    Martin Pistej Otazka vylepsena.
    Peggynka Však už je všetko jasné,či? Ani ty,ani ja neovplyvníme postup súdu (kedy sa to premietne do výpisu),môžme si tak akurát ponadávať.Logiku v tom nenájdeš
    Martin Pistej Vidim ze ty veris tomu ze postup je tam totalne postaveny na hlavu. A teda ze sud ktory sa dostal k mojej ziadosti po 4 mesiacoch bude teraz cakat dalsie 3 aby sa vratil k tomu istemu kroku a dokoncil ho. Takze pockam povedzme 4 mesiace a znovu pojdem na postu a dam si spravit vypis. A kedy tu mam znova napisat ak to bude stale na tom istom ? za 4 , 8 alebo 12 mesiacov ? Potreboval by som to dokoncit aspon do dochodku
    Peggynka Informuj sa na súde v akom je to štádiu.
    Martin Pistej Je treba ziadat o taketo informacie pisomne formou ziadosti alebo aj telefonicky ?
    buchač Na príslušnom súde.
    Každý súd má svoju kanceláriu prvého kontaktu, kde sa dá informovať.

    Môžeš písomne, alebo aj osobne.
    Telefón asi nie,nie som si celkom istý.

    Ale skús hľadať podľa svojich údajov, ktoré zadáš do patričných koloniek
    https://obcan.justice.sk/infosud/-/i...m/pojednavanie
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pozor na rozdiel medzi zahladením a výmazom

    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Píše o výpise,nie o odpise,o odpis nemôže žiadať ; výnimkou sú osoby, ktoré sa uchádzajú o zamestnanie v bezpečnostnej službe alebo technickej službe alebo zamestnanci týchto služieb, alebo uchádzač o vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti (podľa zákona o súkromnej bezpečnosti) na účely previerky bezúhonnosti a spoľahlivosti.
    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...gister-trestov
    buchač ...a to vážne ???
    Naozaj nemôže ?

    Never !
    Martin Pistej Nieje mozne poziadat o vymazanie odpisu z registra trestov. V odpise bude zaznam ulozeny do konca zivota.
    Martin Pistej Zhladenie odsudenia je vlastne vymaz vypisu registra trestov. Jedna z odpovedi pravnika "Dobrý deň. Na výmaz záznamu z výpisu registra trestov je potrebné podať na príslušný súd žiadosť o zahladenie odsúdenia." Myslim ze je to jasne. Aj tak dakujem za reakciu.
    buchač Martin Pistej (Dnes 17:47) Nieje mozne poziadat o vymazanie odpisu z registra trestov. V odpise bude zaznam ulozeny do konca zivota.
    =======================
    ...a to vážne ???
    No NEVERÍM...nože ma ešte pouč.
    ----------------------------------
    Akurát ja vravím o jednom a Ty o druhom...
    Ale nevadí...

    Snáď by som o tom niečo aj mohol vedieť, nakoľko výpisov a odpisov som už dával teda nie raz.
    Martin Pistej Tak ked si toho uz tolko daval ,tak ma teraz pouc ako vymazat ten odpis.
    buchač
    Martin Pistej odpoved nic moc ale smajliky mas nacvicene
    buchač Nemá význam odpovedať,na to, čo už bolo zodpovedané...

    Capiš ?
    Peggynka Martin Pistej
    Ono sa to celé zamotalo a teraz to nedáva zmysel;buchač reagoval na to,že som napísala,že nemôžeš žiadať o odpis...ja som doplnila,že ...výnimky...ty si opravil svoje príspevky:výpis-odpis a už je v tom galimatiáš.Asi tak
    Martin Pistej Otazka vylepsena
      zbaliť

    Zaznam vo vypise z registra trestov aj po zahladeni odsudenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.