Zavrieť

Porady

Byt do nákladov

Ahojte, plánujem svoje aktivity vykonávať aj v BA a kvôli úspore času si chcem prenajať v BA byt, ktorý by priamo neslúžil k tvorbe zisku, ale len na moje ubytovanie. Môžem si takýto byt dať do nákladov svojej s.r.o.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak by spoločnosť uhrádzala prenájom za byt, výška nájomného by bola tvojím nepeňažným a teda zdaniteľným príjmom.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ to budeš vedieť obhájiť ako ubytovanie počas pracovnej cesty do BA
    a súčasne sa bude dať preukázať, že je to výhodnejšia alternatíva ako zakaždým bývať v hoteli, tak môžeš.
    Verwest Vďaka. Len pre porovnanie, si vymyslím príklad. Mesačná tržba s.r.o. bude 1000€, náklady za byt 400€ a obhájim si pracovné cesty do BA atď...tak môj zdaniteľný príjem bude 600€. Ak si to ale neobhájim, ale byt chcem mať napísaný na s.r.o. (pretože s.r.o. je môj jediný príjem), tak môj zdaniteľný príjem bude celých 1000€ aj napriek 400€ nákladom na byt? Chápem to správne? Ospravedlňujem sa za moju neznalosť v účtovníctve
    KEJKA ano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.