Zavrieť

Porady

čo robiť, keď nevidím s okuliarmi?

Boli sme u lekára na kompletné vyšetrenie. Od malička nosím okuliare, mám veľké dioptrie. doktorka mi vypísala nové okuliare. Tak sme išli hneď do optike a vybrali sme okuliare. Problém je to že nevidím s okuliarmi, velmi mi bolí hlava a oči hneď ako dám na nos. Ja som vyplatila okuliare a neviem používať, a teraz nikto nechce prevziať zodpovednosť ani optika, ani očná ambulancia, čo môžem teraz robiť, kam sa obrátiť o pomoc???!!! Tu prosím si o pomoc poradte.Ďakujem za odpovede. Katka
Naposledy upravil Dav : 01.12.15 at 11:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Treba zistiť, kto urobil chybu, či bol zlý predpis dioptrií, či nekvalitná práca v optike.
    Predpis si daj skontrolovať u iného lekára, ale ak sa inak nedá, aj špecializované optiky to vedia premerať, len to nie je vždy presné, najmä ak máš väčšie dioptrie, prípadne kombinované s inou očnou vadou.
    Potom reklamuj tam, kde vznikla chyba.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Peggynka, Terezia13, Mária27, mzdarka renca, Anika61, fortunka
    6
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BXLmiami Ale predsa okuliare si vyberáš ty nie lekár.Dá ti sklíčka a spýta sa či je to dobre a predpíše to,čo ty označíš ako dobré :-).
    Mária27 niekedy to zistí až neskôr
    Kvaka Fíha, tak ja mám inú skúsenosť. Mne rozkvapkajú oči a zistia presne, aká je chyba a pri čítaní do diaľky ešte pred rozkvapaním u doktora predsa ja môžem len písmená správne pomenovať, prípadne nevidieť ich prečítať, tam sa nedá povedať, že toto je mi lepšie. Lekár to vyhodnocuje.
    BXLmiami To ale nič nemení na tom,že okuliare si vybrala pacientka.
    Kvaka Aj v optike môžu nesprávne premerať vzdialenosť zorničiek, zle nastaviť sklon rámu, pri multifokálnych je to niekedy aj o návyku na iné sklá.
    Kvaka Nie, ona si vybrala iba ak rám, dioptrie jej predpisuje predsa odborník. A pri videní do diaľky aj na základe toho, čo prečítala, upresnené vyšetrením po rozkvapaní. Opravujem, áno, máš pravdu, pacient je ten, kto povie posledné slovo, že kedy vidí najlepšie. Či už do diaľky, či na blízko. Doktor iba vymieňa sklíčka.
    Katalin Köpcsényi Dobrý deň! A náhodou neviete že kam môžem ísť ďalej, kedy nikto nechce prevziať zodpovednosť ...
    Katalin Köpcsényi Už vybavým iný termín inde.... ale neviem tu som dostala len výhovorky...
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Ako prvé treba dať premerať sklá, či sú v súlade s lekárskym predpisom (samozrejme v inej optike). Ak sú sklá zle osadené, (je veľa možností na zlé osadenie skiel či vloženie úplne zlých sklíčok, zámerne nepoužívam odborný výraz šošovky, stalo sa už, že vymenili pravé sklíčko s ľavým) je na vine optika. Tu je jednoduché dokazovanie viny. Horšie je, ak optika osadila všetko OK a chyba sa stala u lekárky pri predpisovaní dioptrií a ostatných parametrov. Tam už zrejme nik nedokáže vinu lekárky, lebo je to o súčinnosti lekárky a pacientky. V takomto prípade by som použila rámy z nových okuliarov a predpis od iného lekára. Pri kontrole očí za účelom nových okuliarov je nutné byť sústredený a vnímavý. Ak si nie som istá správnosťou výberu, tak si nechám aj 5 krát vymeniť vkladané sklíčka, cylindre a prehodiť os, až kým nemám pocit komfortného videnia už v ambulancii. Nenechať sa odbiť.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Mária27, Ing. Ľubomír Janoška, Kvaka, Anika61, kvietka
    5

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nepredpísala ti okuliare s cylindrom? na tie si málokto zvykne, príznaky tie isté - bolesť očí aj hlavy - ja som ich tiež odmietla nosiť
    Mária27 kamarátka mala podobný problém, niekoľkokrát jej v optike upravovali nastavenie sklíčok a rámu, až zostala spokojná

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Mne sa stalo, že v optike zle vycentrovali sklá, mala som to potvrdené od doktora...Dcéra zas mala problém s cylindrom, treba to poriadne vyšetriť a potom dobrá optika. Odkiaľ si ?
    Katalin Köpcsényi S Hurbanova som.My sme včera zavolali doktorke a len vymýšlala, lebo že to sklo je hrubšie čo mám teraz... a oni mi to hovorili ale,nikto mi nič nehovoril.... výhovorky... a vyplatila som 200 euro
    maja Treba ísť za lekárkou osobne nech sa na tie okuliare pozrie, po telefóne to nevybavíš nič...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mna tiez rozbolela hlava pri noseni jednych okuliarov.
    Chyby nasla jedna sikovna opticka,mala som mierne prehnuty ram,ten narovnala a problem bol vyrieseny.
    Ak mas jemny,kovovy ram,chyba moze byt aj v tom.

    Ale ak cez sklicka nevidis,tak je problem inde. Skus sa s optikou dohodnut,ci by ti sklicka nevymenila za ine,do povodnych ramov...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Navstvite inu ocnu ambulanciu, kde vam opat premeraju vas vizus a ak sa potvrdi nesprave zameranie, ci vyhotovenie sosoviek mozete podat reklamaciu .Pocity , ktore popisujete su priznacne pri nespravne nameranych korekciach.
    alaya1 Moj ocny lekar tvrdi, ze ak su korekcie spravne nastavene, okuliare sadnu na prvykrat.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ....Ale je možnosť,že tie sklá sú multifokálne,tam si treba zvyknúť.....na to ťa ale lekár mal upozorniť.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ako pisu ostatni, treba skusit premerat zrak u inej ocnej, skontrolovat okuliare.... mne napr pred zakladanim sklicok meria dioptrie pristrojom a ja si uz potom iba poviem ako mi je lepsie ( nemam rovnake dioptrie cize skusame) alebo si vyberam podla toho kam tie okuliare budem nosit. Detto sa mi stalo ze proste bol vykriveny ram v inej optike mi to napravili a hlava ma prestala boliet, ja som mala migreny ze hroza.

    čo robiť, keď nevidím s okuliarmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.