Zavrieť

Porady

Domeranie DPH do Daňového priznania PO

Kde do Daňového priznania Právnickej osoby - podvojné účtovníctvo - zaradiť domeranie DPH za minulé roky? (Pripočitateľná položka, riadky 110 - 180)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stašek To znamená že účet 538 - domeranie DPH minulých období je nákladový? Myslel som, že keď je to za minulé roky, tak je pripočítateľná položka. Je to prvý krát čo som sa s týmto stretol. Ďakujem za odpoveď.
    karakul Zákon o dani z príjmov, §21, ods.2:
    i) daň z pridanej hodnoty u platiteľov tejto dane s výnimkou prípadov uvedených v § 19 ods. 3 písm. k) a s výnimkou dodatočne vyrubenej dane z pridanej hodnoty za minulé zdaňovacie obdobia účtovanej ako náklad,
    KloferHladny Takže ak napríklad v roku 2013 som si "vymyslel" DPH napríklad tak, že niekto mi predá auto v cene 12000 EUR, na doklade neuvedie DPH, nie je platcom DPH a ja zaúčtujem 042/321 10000 a 343/0321 2000. 2000 si vypýtam od štátu, štát mi 2000 vráti v roku 2013. V roku 2015 príde DÚ na kontrolu a zistí, že tých 2000 bolo neoprávnených. Dodatočný výmer 538/343 a 538 je jednorázovo v nákladoch ? Nemala by sa upraviť vstupná cena majetku ??
      zbaliť

    Domeranie DPH do Daňového priznania PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.