Zavrieť

Porady

Môžem pridať medzi náklady spojené s podnikaním náklady s bývaním ak pracujem na voľnej nohe?

Som SZČP, som v podnájme a pracujem externe ako programátor. Je možné náklady súvisiace s bývaním pridať medzi náklady na podnikanie ak pracujem z tohto bytu?
3 komentárov     zbaliť
Chobot Máš sídlo firmy v tomto byte? Prenajímaš tento byť ako SZČO alebo ako fyzická osoba?
Banix Mám sídlo v tom byte. Som v podnájme, čiže nevlasním byt ale platím si za izbu v ktorej bývam (v čom je započítaný internet, voda, elektrina, kúrenie, atď.)
Chobot Nepochopil si ma, ale nevadí. Pýtal som sa, či tieto priestory máš v nájomnej zmluve uvedené ako sídlo firmy, alebo to prenajímaš na bývanie.

Z popisu ale chápem dobre, že ty si neprenajímaš celý byt, ale iba jednu izbu? Teda si naozaj v podnájme?

Alebo to je jednoizbový byt, ktorý si celý prenajímaš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Myslím si, že NIE.
    hanelie ano, bolo by to možné, ale všetko by muselo byť kvalifikované ako podnikateľské - čiže priestory - vyňatie z bytového fondu , takisto energie - samozrejme by sa platili vyššie tarify, čiže prakticky sa to asi neoplatí

    Môžem pridať medzi náklady spojené s podnikaním náklady s bývaním ak pracujem na voľnej nohe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.