Zavrieť

Porady

Chcela by som sa opýtat či mi možu zobrat davku hmotnej nudzi ak pracujem na dohodu a odmietnem aktivačné práce ?

Robim na dohodu a 3 krat do týždna neviem vykonavat aktivačne práce kvoli dohode a nanajvýš mám aj zlomený prst na nohe no nie som na pn ke pretože som zamestnana ne dohodu . čo mám robit aby ma nevyradili z uradu práce ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Aktivačné práce môžeš odmietnúť za predpokladu, že na dohodu odpracuješ minimálne 32 hod./mesiac.
    Ak na dohodu odpracuješ menej hod., tak zbytok - rozdiel medzi 32 hod. a odprac. hod. na dohodu si budeš musieť odpracovať na aktivačných prácach.
    Každý mesiac budeš musieť priniesť nielen potvrdenie o príjme, ale aj potvrdenie o počte odprac. hodín. Mala by im stačiť zam-ľom opečiatkovaná a podpísaná Výplatná páska, kde je uvedené všetko.
    Pozor aj na výšku príjmu. Do príjmu na posúdenie na nárok na dávku v hmotnej núdzi sa nezapočíta 25% dosiahnutej odmeny z dohody.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Timea Galova no len mám taku skusenost že teraz je to už inak , pretože kamaratka bola na tom takisto a ich to nezaujimalo že pracuje na dohodu :/
    mzdarka renca zákon nehovorí, či má ísť o prácu na základe prac.zmluvy, alebo dohody, ale hovorí o príjme zo závislej činnosti, čo práca na dohodu je.
    Timea Galova dakujem pekne v pondelok vám napíšem ako som dopadla
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak pracujes na dohodu, tak o davku v hmotnej nudzi mozes prist kvoli tomu, ze 75% tvojho prijmu sa pocita pre vypocet davky a ak prekroci tato suma samotnu davku, nedostanes nic. Ak bude nizsia, dostanes rozdiel medzi davkou a prijmom. kedze si vies zabezpecit prijem inym pracou - na dohodu.

    Ono je to vypocitane, ze ak na dohodu aj s minimalnou mzdou, odpracujes pocet hodin potrebnych na aktivacne prace, na davku ti uz narok nevznikne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Timea Galova ja ale musim prijat tu aktivačnu prácu lebo má možu vyradit z uradu prace? pretože mne by viac vyhovovala tá práca na dohodu .
    ivka70 Poberatel davky v hmotnej nudzi nemusi byt evidovany na UP.
    Timea Galova a tiež by som nechcela aby ma z uradu vyevidovali
    Timea Galova to už ako? nechápem , možte mi to vysvetlit blizšie ?
      zbaliť
    kopretinka 06.12.15 13:33 odstránil(a) z Porady

    Chcela by som sa opýtat či mi možu zobrat davku hmotnej nudzi ak pracujem na dohodu a odmietnem aktivačné práce ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.