Zavrieť

Porady

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či je ničo pravdy ma mojej otázke ktorá znie:

ak budem na úrade práce zaevidovaná minimálne pol roka a nájdem si sama počas tohto obdobia prácu tak úrad práce mi bude další pol rok platiť 50% z môjho platu? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A prečo by ti mali platiť?
    a 50% wau ...

    Ja osobne viem o jednom príspevku "aktivačný príspevok" vo výške 63,07 € mesačne, na ktorý má nárok :

    Občan, ktorý sa zamestnal a:
    · bol dlhodobo nezamestnaný,
    · pred nástupom do zamestnania mal zabezpečované základné životné podmienky,
    · príjem zo závislej činnosti je na úrovni minimálnej mzdy, najviac na úrovni trojnásobku minimálnej mzdy.
    doba poskytovania – najviac 6 mesiacov


    čiže asi sa pýtaš na tento príspevok, či myslíš niečo iné?

    zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ešte tam je podmienka aby tento príspevok vôbec bol vyplácaný - tak takýto zamestnanec musí predtým než sa zamestná poberať dávku v hmotnej núdzi. V opačnom prípade na tento aktivačný príspevok nárok nemá.

    kokuska je offline (nepripojený) kokuska

    kokuska
    Vďaka Xanti, zrejme to bude to, tiež som sa pozastavila nad tým že 50% to bude určite nejaký blud...preto som sa radšej spýtala.

    Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či je ničo pravdy ma mojej otázke ktorá znie:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.