Zavrieť

Porady

Novela DPH od 1.1.2016 - zahraničná osoba a samozdanenie dodania tovaru?

Zdravím, nevie niekto, kde sa dá dostať k zneniu zákona o DPh po poslednej novele? Na finančnej správe majú ešte staré znenie, tu som tiež ešte nový text zapracovaný nenašiel. Ide o to, že od 1.1.2016 sa prenáša daňová povinnosť DPH pri dodaní tovaru v tuzemsku zahraničnou osobou na príjemcu plnenia, bol som na školení, všetko jasné, len na faktúre by zrejme mala byť zmienka o prenose daňovej povinnosti... V SAPe potrebujeme zadať do zahraničia doplnenie tejto vety na vystavované faktúry, je 7.12.2015 a nikde nič..., teda možno len zle hľadám, preto aj táto otázka - je niekde v zákone (alebo je niekde samotný novelizovaný zákon) uvedená veta, ktorá by mala informovať príjemcu plnenia o prenose daňovej povinnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    skús pozrieť na stránku www.slov-lex.sk , tam sa dostaneš aj k novelizovanému zneniu. Ale tak ako pri ostatných dodaniach, pri ktorých dochádza k prenosu daňovej povinnosti sa na faktúre uvedie "prenesenie daňovej povinnosti". Len neviem, prečo to potrebuješ v súvislosti s novelou uviesť na faktúre do zahraničia....
    Sarlotka vpravo si uveď dátum 1.1.2016 na stránke ako píše anulka a zobrazi zákon účinny od 1.1.2016
    HENOS Dík, skúsim tam pozrieť neskôr, teraz som tam bol a vraj beží údržba a dá sa tam akurát tak... nič . A nepotrebujem to uviesť na faktúre do zahraničia, len do zahraničia to potrebujem dať vedieť som myslel, lebo tam nám robia úpravy v SAPe, medzi inými aj formuláre vyšlých faktúr.

    Novela DPH od 1.1.2016 - zahraničná osoba a samozdanenie dodania tovaru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.